To najmocniejsze seryjne Audi RS6 w historii. Limitowana wersja Nogaro Edition ma 705 KM i “pruje jak szalona” niemiecką autobahn (wideo)

Producenci samochodów od czasu do czasu wypuszczają na rynek limitowane edycje oferowanych przez siebie modeli. Bardzo często wyróżniają się one jedynie pod względem stylistycznym.

Jednym z wyjątków jest natomiast Audi RS6 Nogaro Edition z 2018 roku. Niemiecki producent sprzedał tylko 150 egzemplarzy tej wersji sportowego kombi generacji C7.

To polskie Audi RS6 przyspiesza do setki w mniej niż 3 sekundy. Pod maską ponad 800 KM (wideo)

Oprócz wyjątkowego koloru nawiązującego do legendarnego Audi RS2, zaszły pewne zmiany pod maską. Odpowiedzialna za nie jest niemiecka firma ABT, którą z pewnością kojarzysz.

Audi RS6 Nogaro Edition
Audi RS6 Nogaro Edition

4.0 litrowy silnik V8 nie generuje już 605 koni mechanicznych. Tunerowi udało się z niego wycisnąć nieco więcej, a dokładnie 705 koni mechanicznych i 880 niutonometrów momentu obrotowego.

Nie ma sobie równych

Można więc śmiało stwierdzić, że jest to najmocniejsze seryjne Audi RS6 w historii. Na drugim miejscu plasuje się nowe RS6 Performance z mocą 630 koni mechanicznych.

Autor załączonego nagrania wideo miał niedawno okazję przejechania się limitowanym RS6 C7. Zabrał je na niemiecką autostradę, aby sprawdzić potencjał tego kombiaka.

Audi RS6 Nogaro Edition
Audi RS6 Nogaro Edition

Udało mu się uzyskać przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwające zaledwie 3,4 sekundy. Równie imponująca jest prędkość maksymalna, gdyż na liczniku pojawiło się aż 313 km/h.

Wycisnął 780 KM z V10 w starym Audi RS6. “Trzy paczki to dla niego czysta formalność” (wideo)

Producent deklaruje, że auto potrafi rozpędzić się aż do 320 km/h. Tak czy siak, posiadanie tak szybkiego auta, do którego śmiało zmieścisz całą rodzinę i mnóstwo bagażu jest czymś niesamowitym.