Tak wygląda Audi RS7 po wizycie u Mansory. Wszyscy zjeżdżają na prawo widząc tę “paszczę” w lusterku (wideo)

Już seryjne Audi RS7 Sportback, szczególnie w ciekawej konfiguracji, potrafi zrobić na drodze ogromne wrażenie. Jest jednak kilka sposobów na to, aby ludzie odwracali za nim wzrok jeszcze częściej.

Jednym z takich przykładów może być egzemplarz, który zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Jest to Audi RS7 zmodyfikowane przez tunera Mansory.

Porsche 911 oklejone karbonem przez Mansory. Tylko 10 sztuk 900-konnego P9LM EVO (wideo)

Słynie on z bardzo kontrowersyjnych projektów, które nie wszystkim przypadają do gustu. Nie można im jednak zdecydowanie odmówić rozmachu i unikalności.

Mansory Audi RS7 Sportback 780
Mansory Audi RS7 Sportback 780

Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to seryjne Audi RS7. Mamy tutaj pakiet nowych zderzaków, progów bocznych, spojlerów, dokładek i lotek. Wszystko zostało wykonane z wysokiej jakości włókna węglowego.

W nadkolach pojawiły się też nowe, czarne felgi z pomarańczowym rantem oraz pomalowane na ten sam kolor zaciski ceramicznego układu hamulcowego. Świetnie kontrastuje to z szarą karoserią.

Mansory zadbało też o całkowicie nowe wnętrze. Teraz jest ono wypełnione pomarańczową skórą i włóknem węglowym. Na podsufitce pojawiła się nawet LED-owa imitacja gwiazd, zupełnie jak w Rolls-Royce.

Mansory Audi RS7 Sportback 780
Mansory Audi RS7 Sportback 780

Każdy klient Mansory może oczywiście dowolnie skomponować kolorystykę w swoim egzemplarzu. Tuner jest w stanie spełnić praktycznie każde życzenie właściciela auta.

Wisienką na torcie w opisywanym Audi RS7 Sportback jest silnik. Seryjny wóz skrywa pod maską 4.0 litrowy motor V8, który generuje 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrów.

Tutaj, dzięki zastosowaniu nowych turbosprężarek, układu wydechowego i programu udało się osiągnąć moc 780 koni mechanicznych. Na wszystkie cztery koła trafia teraz aż 1000 niutonometrów.

Mansory Audi RS7 Sportback 780
Mansory Audi RS7 Sportback 780

W Mansory zajmują się też “pospolitym” Audi. RS Q8 ma teraz 780 KM i rozpędza się do 320 km/h

Takie Audi RS7 potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w równe 3,0 sekundy, czyli o 0,6 szybciej niż seryjny wóz. Prędkość maksymalna wzrosła z 305 do 320 km/h.