Tak ma wyglądać nowy Mercedes CLA. “Światła w kształcie gwiazdy i ponad 750 km zasięgu” (wideo)

Motoryzacyjne targi w Monachium są idealnym miejscem do prezentacji nowości. Jedną z bardziej interesujących premier jest Mercedes CLA Concept.

Model ten zapowiada nową generację doskonale nam znanego 4-drzwiowego coupe z niemieckiej oferty. Następca CLA będzie dostępny już tylko w wersji elektrycznej.

Auto ma posiadać technologię, którą prezentowano już w przypadku konceptu EQXX. Samochód ten mógł się pochwalić ogromnym zasięgiem przekraczającym 1000 kilometrów.

2023 Mercedes CLA Concept
2023 Mercedes CLA Concept

W przypadku CLA nie przejedziemy aż tak daleko na jednym ładowaniu, ale wynik również powinien zadowolić wielu kierowców. Szacuje się bowiem zasięg na poziomie ponad 750 kilometrów.

Na pokładzie znajduje się jednostka elektryczna o mocy 238 koni mechanicznych i nowa architektura pozwalająca na ładowanie baterii z mocą do 250 kW. Średnie zużycie energii ma wynosić 12 kWh/100 kilometrów.

Pod względem stylistycznym od razu widzimy, że mamy do czynienia z następcą CLA. Linia boczna jest bardzo charakterystyczna i nie da się jej pomylić.

2023 Mercedes CLA Concept
2023 Mercedes CLA Concept

Interesującym zabiegiem jest projekt przednich i tylnych lamp, których wzór to po prostu logo Mercedesa. Koncepcyjny model posiada też bardzo efektowny grill z diodami LED, dzięki czemu możemy być świadkami imponujących animacji.

Wnętrze jest dość proste, choć nie brakuje w nim rozbudowanego oświetlenia nastrojowego i ekranów dotykowych. Samochód ma posiadać system autonomicznej jazdy poziomu drugiego.

O sprawne działanie systemu inforozrywki dba procesor NVIDIA z chłodzeniem wodnym. Można więc mieć nadzieję, na płynną obsługę nowego MB.OS.

2023 Mercedes CLA Concept
2023 Mercedes CLA Concept

Nie wiemy jeszcze kiedy Mercedes planuje wprowadzenie tego modelu do oferty. W ciągu najbliższych miesięcy mamy otrzymać więcej informacji na ten temat.