Niemcy pobili własny rekord. Jedno ładowanie Mercedesa EQXX wystarczyło na trasę 1200 km

Mercedes-Benz udowodnił niedawno, że podróże samochodami elektrycznymi wcale nie muszą być ograniczone dystansem. Zasięg na jednym ładowaniu to obecnie jeden z czynników zniechęcających do zakupu.

Modelem Vision EQXX, którego wersja produkcyjna nie będzie się od niego mocno różnić, udało się przejechać 1008 kilometrów z Sindelfingen do Cassis. Oczywiście bez ani jednego podłączenia do prądu.

Mercedes Vision EQXX
Mercedes Vision EQXX

Mercedes może być dumny. Ich auto elektryczne z “palcem w nosie” przejechało ponad 1000 km

Teraz Niemcy pokazali, że to nie koniec. Właśnie przejechali tym autem jeszcze dłuższą trasę. Wyruszając ze Stuttgartu dojechali do toru Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Tam za kierownicę wsiadł kierowca wyścigowy Nyck de Vries, mistrz Formuły E, którego zadaniem było pokonanie jak największej liczby okrążeń na pozostałym prądzie. „Wyjeździł” akumulatory Mercedesa do zera.

Ostatecznie licznik podróży zatrzymał się pokazując dystans 1202 kilometrów. To już naprawdę jest genialny wynik, który daje nam wiarę w pomyślną przyszłość elektromobilności.

Mercedes Vision EQXX
Mercedes Vision EQXX

Dyfuzor Mercedesa EQXX zwiększa zasięg. Ale Ty i tak będziesz nim szpanował w korku (wideo)

Mercedes Vision EQXX napędzany jest 245-konnym silnikiem na tylnej osi. Posiada akumulatory o pojemności 100 kWh. Jego wersja produkcyjna pojawi się na rynku pod koniec 2023 roku.