Stary Volkswagen T1 z 300-konnym silnikiem Audi S3 na sprzedaż. To może być świetna inwestycja niewielkiej kwoty

Wyobraźnia niektórych osób, które zajmują się modyfikowaniem pojazdów bywa naprawdę nieograniczona. Dzięki nim możemy podziwiać bardzo szalone projekty. Takie, które wielu z nas w ogóle nie wpadłyby do głowy.

Jednym z doskonałych przykładów jest Volkswagen Transporter T1, którego zobaczysz na załączonych zdjęciach. Jest to właściwie zespół pojazdów, połączony z dwóch egzemplarzy.

Pierwszy z samochodów został zmodyfikowany w taki sposób, aby mógł służyć jako ciągnik siodłowy. Przebudowa karoserii, wykonanie dodatkowych wzmocnień i montaż siodła nie są natomiast jedynymi zmianami.

Volkswagen T1 kamper
Volkswagen T1 kamper

Seryjny Volkswagen T1 napędzany jest chłodzonym powietrzem bokserem o mocy około 30-40 koni mechanicznych. Właściciel uznał, że będzie to trochę za mało.

Między osiami zamontowano zatem dużo młodszy, 2.0 litrowy silnik benzynowy prosto z Audi S3 i automatyczną skrzynię biegów. Teraz kierowca ma do dyspozycji aż 300 koni mechanicznych.

Volkswagen T1 kamper
Volkswagen T1 kamper

W skład zestawu wchodzi oczywiście również naczepa. Jest to kamping zrobiony z drugiego egzemplarza Volkswagena Transportera T1. Całość robi naprawdę ogromne wrażenie.

Oba pojazdy są w niemal idealnym stanie i z pewnością posłużą jeszcze długo nowemu nabywcy. Zestaw jest bowiem wystawiony na sprzedaż na brytyjskim portalu aukcyjnym.

Volkswagen T1 kamper
Volkswagen T1 kamper

Aktualnie pojawiło się dwóch chętnych i licytacja stanęła na kwocie 18 000 funtów, czyli około 95 000 złotych. Nie osiągnięto jeszcze natomiast ceny minimalnej.

Aukcja kończy się 29 września 2023 roku, więc z pewnością przybędzie chętnych do zakupu tak wyjątkowego projektu. Jesteśmy bardzo ciekawi jaką kwotę uda się osiągnąć.