Nowe BMW M3 potwierdzone. Będzie miało więcej koni niż Bugatti. Jest tylko mały haczyk

Całkiem niedawno, podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych IAA w Monachium, BMW postanowiło zaprezentować bardzo ważny koncept. Ma on nam uzmysłowić, jak będą prezentowały się nowe modele tej niemieckiej marki.

BMW Vision Neue Klasse to elektryczny sedan, który ma być następcą doskonale znanej nam Serii 3. Już teraz wiemy, że możemy się spodziewać zupełnie nowej stylistyki i rozwiązań.

Nie podoba Ci się front a’la bóbr w BMW? Jeszcze za nim zatęsknisz. Tak będą wyglądały nowe samochody z Monachium (wideo)

Jak informuje producent, produkcja seryjna tego modelu ma się rozpocząć już w ciągu najbliższych dwóch lat. Mamy się spodziewać, że finalny projekt nie będzie się znacznie różnił od konceptu.

BMW Vision Neue Klasse
BMW Vision Neue Klasse

W związku z prezentacją w pełni elektrycznego następcy Serii 3, w głowach wielu miłośników motoryzacji pojawiły się pytania na temat nowego M3. Właśnie otrzymaliśmy kilka informacji na ten temat.

Następna generacja BMW M3 będzie pierwszym w pełni elektrycznym samochodem BMW M. Pojawienia się tego auta na rynku możemy się spodziewać około 2027 roku.

Niewyobrażalna moc nowego BMW M3

Na pokładzie mają się pojawić aż cztery silniki elektryczne. Oznacza to, że będziemy mieli do czynienia z autem posiadającym napęd na wszystkie koła.

Szokujący jest natomiast deklarowany potencjał tego układu. Pojawiła się sugestia, że będzie to sedan o mocy jednego megawata, czyli 1000 kilowatów.

Przeliczając to na konie mechaniczne, otrzymujemy wartość 1360. Jeśli nowe, elektryczne BMW M3 rzeczywiście dysponowałoby taką mocą, byłby to prawdziwy przełom.

Na załączonych zdjęciach możesz zobaczyć jedne z pierwszych prac grafików komputerowych, którzy próbowali już sobie wyobrazić nową generację M3. Na ile ich wizja będzie zgodna z rzeczywistością? Na odpowiedź musimy jeszcze trochę poczekać.