Odważna konfiguracja Porsche 911 GT3 RS. “Ten wóz w każdym kolorze wygląda obłędnie”

Nowe Porsche 911 GT3 RS jest jednym z tych samochodów, które dosłownie w każdej konfiguracji kolorystycznej wyglądają dobrze. Niektórzy próbują wymyślić kombinację, która jeszcze mocniej wyróżni ich z tłumu.

Jednym z doskonałych przykładów jest egzemplarz widoczny na załączonych zdjęciach. Nie mamy niestety pewności, czy jest to prawdziwe auto, czy jedynie wizualizacja 3D.

Tak czy siak, karoseria tej sztuki Porsche 911 GT3 RS została pokryta bardzo interesującym kolorem. Dla jednych będzie to łososiowy, inni skojarzą go na przykład z brzoskwinią.

Porsche 911 GT3 RS
Porsche 911 GT3 RS

Świetnie kontrastuje on z czarnymi dodatkami aerodynamicznymi oraz karbonowym dachem. Ciemny jest również napis GT3 RS umieszczony standardowo na dolnej części drzwi.

Całości dopełniają felgi o ciekawym wzorze, za których produkcję odpowiada firma Brixton Forged. Najwidoczniej autor nie mógł się zdecydować na to, w jakim kolorze lepiej one wyglądają.

Postanowiono więc, że od strony kierowcy zamontowane zostaną czarne obręcze, a od strony pasażera felgi będą pomalowane w kolor nadwozia. Nam chyba bardziej odpowiada ta ciemniejsza wersja.

Porsche 911 GT3 RS
Porsche 911 GT3 RS

Prawdopodobnie mamy tu również do czynienia z delikatnym obniżeniem zawieszenia. To częsty zabieg zapewniający jeszcze bardziej rasowy wygląd samochodu.

Mocy nie brakuje

Za napęd w Porsche 911 GT3 RS generacji 992 odpowiada wolnossący bokser 6-cylindrowy. Jednostka o pojemności 4.0 litrów umieszczona jest oczywiście za tylną osią.

Na tylne koła trafia moc 525 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 465 niutonometrów. Takie parametry pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 296 km/h.

Porsche 911 GT3 RS
Porsche 911 GT3 RS

U polskich dilerów cena Porsche 911 GT3 RS startuje od kwoty 1 331 000 złotych. Za opcję polakierowania auta na jeden z kolorów z palety Paint To Sample zapłacimy 79 452 złote.

Jeśli jednak żaden z ponad 110 lakierów nie będzie nam do końca odpowiadał, możemy zdecydować się na stworzenie zupełnie nowej barwy. Wtedy musimy wybrać opcję Paint To Sample Plus, która kosztuje aż 164 413 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez CarLifestyle (@carlifestyle)