Ma w garażu rodzinne kombi z osiągami lepszymi niż Bugatti. “Przyspiesza od 100 do 200 km/h w 3,4 sekundy” (wideo)

Modyfikacje mechaniczne pozwalają właścicielom na uzyskanie naprawdę wysokich przyrostów. Potencjał niektórych silników jest ogromny i da się z nich wycisnąć dużo więcej mocy.

Audi RS6 Avant Performance Quattro generacji C7 już w seryjnej postaci jest bardzo szybkim, rodzinnym wozem. Pod jego maską pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8.

Z zewnątrz wygląda na seryjne Audi RS6. Dzięki Polakom przyspiesza jak Bugatti Chiron (wideo)

4.0 litrowa jednostka benzynowa jest podatna na modyfikacje. Auta opuszczające fabrykę oferują moc 605 koni mechanicznych i 750 niutonometrów momentu obrotowego.

Już seryjne Audi RS6 zachwyca osiągami

Producent deklaruje, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,7 sekundy, co jest rewelacyjnym wynikiem. Na odpowiednim odcinku niemieckiej autostrady bez problemu rozpędzimy się do ponad 300 km/h.

Egzemplarz widoczny na załączonym nagraniu wideo jest już natomiast „trochę” szybszy. Właściciel zdecydował się na znaczne modyfikacje jednostki napędowej.

Audi RS6 C7
Audi RS6 C7

Mechanikom udało się wycisnąć z niej moc 1250 koni mechanicznych, czyli dwukrotnie więcej niż w serii. Układ napędowy Quattro całkiem nieźle sobie radzi z takim potencjałem.

Na filmie możesz zobaczyć jeden z pomiarów przyspieszenia rodzinnego kombi z czterema pierścieniami w grillu. Cyferki przedstawione na ekranie robią ogromne wrażenie.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa teraz zaledwie 2,74 sekundy. Jeszcze ciekawiej dzieje się natomiast podczas zwiększania prędkości ze 100 do 200 km/h.

Rozpędza się lepiej niż Bugatti Chiron

Według aparatury pomiarowej, takie rozpędzenie się trwa tylko 3,46 sekundy. Dla porównania możemy podać, że 1500-konne Bugatti Chiron przyspiesza od 100 do 200 km/h w 3,7 sekundy.

Sprint od 200 do 250 km/h to kolejne 2,9 sekundy, a pokonanie dystansu 1/4 mili zajmuje 9,37 sekundy. Komuś udało się zbudować naprawdę szybkie auto.

Chcesz objeżdżać gości z Audi RS6 i BMW M5? Możesz kupić szybsze auto za 208 210 złotych

Nadal jest to rodzinne kombi, którym bez problemu możesz pojechać z rodziną na wakacje czy skoczyć na miasto po zakupy. Jesteśmy ciekawi jaki był łączny koszt modyfikacji, ale z pewnością jest to ułamek ceny Bugatti Chirona.