Jeep usuwa spalinówki z oferty. To już koniec Gladiatora. W Polsce możesz kupić limitowaną wersję FarOut Final Edition na pożegnanie

Jeszcze w 2023 roku zakończy się produkcja jednego z najciekawszych modeli z oferty Jeep’a. W europejskich salonach nie będzie już można zamówić nowego Gladiatora.

Z tej okazji producent przygotował limitowaną edycję specjalną. Klienci będą mogli postawić w swoim garażu wariant noszący nazwę FarOut Final Edition.

Jeep Gladiator FarOut Final Edition
Jeep Gladiator FarOut Final Edition

Jeep chciał godnie pożegnać wielkiego pickupa. Wersja FarOut Final Edition bazuje na Gladiatorze w wersji Overland, ale wyróżnia się kilkoma akcentami.

Na aucie znajdziemy między innymi pomalowane na czarno felgi w rozmiarze 18 cali, rurowe progi boczne Mopar, czarne naklejki na błotnikach oraz metalowy napis „FarOut” na tylnej klapie.

Jeep Gladiator FarOut Final Edition
Jeep Gladiator FarOut Final Edition

W standardzie otrzymujemy przyciemnione szyby, 3-częściowy zdejmowany dach w kolorze nadwozia i reflektory LED. Wewnątrz znajdziesz 9-głośnikowy zestaw audio Premium Alpine z subwooferem i wielu asystentów, w tym system monitorowania martwego pola czy aktywny tempomat.

Dostępna paleta kolorów nadwozia obejmuje siedem kolorów: biały Bright White, czarny Black, żółty High Velocity, srebrny Silver Zynith, szary Sting Grey, zielony Sarge Green i niebieski Hydro Blue.

Pod maską oczywiście znajduje się 3.0 litrowy silnik V6. Wysokoprężna jednostka generuje moc 264 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 600 niutonometrów.

Jeep Gladiator FarOut Final Edition
Jeep Gladiator FarOut Final Edition

Cena Jeepa Gladiatora FarOut Final Edition startuje w polskich salonach od 388 500 złotych brutto. Gladiator Overland, na którym bazuje wspomniana edycja, kosztował 376 100 złotych, a bazowa wersja Sport – 328 000 złotych.

Usunięcie Gladiatora z oferty jest kolejnym krokiem Jeepa do pełnej elektryfikacji gamy modelowej. Do 2025 roku w salonach Jeepa znajdziemy aż trzy samochody z napędem elektrycznym.

Oprócz znanego już nam Avengera będą to: Wagoneer-S oraz Recon. Od 2030 roku wszystkie samochody w gamie Jeepa będą posiadały wyłącznie bezemisyjny rodzaj napędu.