Jak szybki jest nowy Ford Mustang? Klienci polskich wypożyczalni będą go uwielbiać

Nie mamy jeszcze informacji na temat cenników oraz dostępności nowej generacji Forda Mustanga na naszym rynku. Są już natomiast miejsca, w których bez problemu możesz ten samochód kupić.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych już od jakiegoś czasu jeżdżą nowymi Mustangami. Niestety, udało się już również rozbić pierwszy egzemplarz na drodze publicznej.

Ford Mustang GT
Ford Mustang GT fot. domesticdonkey via Reddit

Wykonywane też różnego rodzaju pojedynki, które mają sprawdzić potencjał nowego amerykańskiego muscle cara. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jeden z takich wyścigów.

Można powiedzieć, że jest to bratobójcza walka. Na linii startu stanęły bowiem dwa egzemplarze nowego Forda Mustanga, w dwóch topowych odmianach napędowych.

Pierwszy z samochodów to Ford Mustang GT. Pod jego maską pracuje wolnossący silnik V8 o pojemności 5.0 litrów, a na tylne koła trafia moc 487 koni mechanicznych.

Drugi Mustang to najmocniejsza edycja Dark Horse. Tutaj kierowca ma do dyspozycji nieco więcej, bo 507 koni mechanicznych. Różnicę tą od razu widać gołym okiem.

Niestety nie mamy pewności, czy nowa generacja Forda Mustanga trafi do polskich salonów jeszcze w tym roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że stanie się to dopiero na początku 2024 roku.