Audi RS6 spadło w przepaść przy 200 km/h. “300 metrów w dół, kierowca jeszcze żył” (wideo)

Wielu kierowców nadal nie potrafi zrozumieć, jak bardzo niebezpieczne jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Niektórym wydaje się, że potrafią jeździć „szybko i bezpiecznie”.

Niestety, bardzo często trzeba takie osoby później wydobywać z wraków rozbitych samochodów. Czasami dopiero wtedy coś do nich dociera, o ile w ogóle ma jeszcze do kogo.

Z dna rzeki wyciągnęli nowe Audi RS6 C8. Jego właściciel cudem uszedł z życiem (wideo)

Brawura za kierownicą pojawia się najczęściej użytkowników mocnych, sportowych samochodów. Zdarzają się również jednak tacy, których fantazja ponosi w najzwyklejszych modelach.

W sieci pojawia się sporo nagrań, na których widać skutki wypadków. Te dramatyczne obrazki są wrzucane często po to, aby pobudzić wyobraźnię u innych kierowców.

Niech ten straszny widok sprawi, że chociaż jedna osoba przemyśli swoje zachowanie na drodze, Być może zastanowi się kilka razy zanim znowu wciśnie gaz do dechy.

2022 Audi RS6 Performance Avant C8 Quattro
2022 Audi RS6 Performance Avant C8 Quattro

W kadrze widzimy zmasakrowane Audi RS6 Avant C8 Quattro. Sportowy model producenta z Ingolstadt, który oferuje świetne osiągi przy zachowaniu sporej praktyczności.

Duża prędkość, poważne obrażenia

Informacji na temat tego zdarzenia nie ma zbyt wielu. Z tego co udało nam się wywnioskować, kierowca Audi miał się rozpędzić do ponad 200 km/h, co dla tego modelu nie jest żadnym wysiłkiem.

W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi w Maroko. Podobno trafił na 300-metrową przepaść, gdzie wielokrotnie dachował.

Jeden ze świadków zdarzenia twierdzi, że udało mu się dotrzeć do kierowcy. Mężczyzna „jeszcze żył”, ale mocno cierpiał chociażby z powodu odciętej ręki.

2022 Audi RS6 Performance Avant C8 Quattro
2022 Audi RS6 Performance Avant C8 Quattro

Mamy nadzieję, że nawet mimo tak potężnego uderzenia Audi okazało się być bardzo bezpieczne i udało się uratować kierowcę. Niestety, nie posiadamy informacji na ten temat.

Pod maską Audi RS6 C8 pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów. Dzięki układowi Quattro, na wszystkie cztery koła trafia moc 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrów momentu obrotowego.

Producent deklaruje, że czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h zajmuje 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna to w zależności od wyposażenia 250, 280 lub 305 km/h.

Jechał Audi RS6 ponad 200 km/h autostradą. “Ciężarówka zjechała mu na lewy pas” (wideo)

W polskich salonach Audi cennik nowego RS6 Avant startuje od kwoty 635 200 złotych. Za nieco mocniejszą i bardziej zwinną odmianę RS6 Avant Performance trzeba zapłacić 668 400 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez B63S🌀 (@biturbo63s)