Audi pochwaliło się wnętrzem nowego Q6 e-tron. Tego jeszcze w Audi nie było – aż trzy wyświetlacze na desce rozdzielczej (wideo)

W 2022 roku byliśmy już świadkami nowego modelu Audi, który został nazwany Q6. Auto okazało się być jeszcze większe niż doskonale nam znane Q7, więc oznaczenie Q6 było po prostu mylące.

Samochód ten trafił jednak wyłącznie na rynek chiński i nie uświadczyliśmy go w Europie. Całkiem niedawno, Niemcy zaprezentowali jeszcze jedno auto, w którego nazwie widnieje symbol Q6.

Audi Q6 e-tron
Audi Q6 e-tron
Audi Q6 e-tron
Audi Q6 e-tron

Mowa o Audi Q6 e-tron, którym niektórzy dziennikarze mogli się nawet niedawno przejechać. Nadal jednak na zdjęciach widzimy auta oklejone maskowaniem.

Tym razem, Audi Q6 e-tron nosi już odpowiednią nazwę do swojego rozmiaru. Dostępny również w Europie elektryk wypełni lukę pomiędzy Audi Q5 i Audi Q8.

Jest to bardzo ważny model dla Audi, gdyż to pierwszy samochód elektryczny zbudowany na nowej platformie PPE. Będzie z niej korzystało również Porsche.

Audi Q6 e-tron
Audi Q6 e-tron
Audi Q6 e-tron
Audi Q6 e-tron

Mieliśmy już okazję podziwiać w akcji bajeranckie reflektory OLED, które zastosowano w Audi Q6 e-tron. Teraz, producent pochwalił się zdjęciami wnętrza tego modelu.

Od razu widać, że jest to zupełnie nowy projekt. Nigdy wcześnej nie mieliśmy w Audi do czynienia z podobnym układem deski rozdzielczej. Sami jeszcze nie mamy do niego przekonania. Być może na żywo i podczas obsługi będzie lepiej.

Niemcy zastosowali na desce aż trzy wyświetlacze. Mamy tu wirtualny kokpit o przekątnej 11,9 cala, ogromny ekran inforozrywki o przekątnej 14,5 cala oraz nieco mniejszy, 10,9-calowy monitor tuż przed pasażerem.

System multimedialny działa na systemie Android, posiada mnóstwo sztucznej inteligencji, w tym nowego asystenta reprezentowanego przez awatara. Ma on się uczyć tego, w jaki sposób użytkujemy auta i z czasem poznawać lepiej nasze preferencje.

Audi Q6 e-tron
Audi Q6 e-tron

Kierowca będzie mogł też użyć nowego wyświetlacza przeziernego Head-Up Display. Posiada on funkcję rozszerzonej rzeczywistości, która pozwala na wyświetlanie wirtualnych elementów nawet 200 metrów przed samochodem.

Wewnątrz znajdziesz efektowny pasek LED, który rozciąga się przez całą szerokość deski rozdzielczej. Będzie on pełnił funkcję informacyjną, wskazując chociażby poziom naładowania akumulatora, czy przypominając o włączonych kierunkowskazach.

Na pokładzie pojawił się też nowy zestaw 22 głośników od Bang & Olufsen. Możemy być zatem przekonani, że jakość dźwięku będzie na najwyższym poziomie.

Audi Q6 e-tron
Audi Q6 e-tron

Audi nie zapomniało oczywiście o ekologii i wiele materiałów, którymi wykończono wnętrze pochodzi z recyklingu. Przykładowo, dywaniki wykonano między innymi ze starych sieci rybackich.

Bagażnik nowego elektrycznego Audi Q6 e-tron ma pojemność 526 litrów, a po złożeniu oparć tylnej kanapy powiększa się on do 1 529 litrów. Dodatkowo mamy też frunk, czyli przestrzeń pod maską, w której zmieścimy kolejne 64 litry.

Dokładnej daty jeszcze nie znamy, ale oficjalnie nowe Audi Q6 e-tron powinno zostać zaprezentowane na przełomie 2023 i 2024 roku. Na drogach zobaczymy to auto już w 2024 roku.