3 lata oczekiwania na nowe Lamborghini to za długo? Kup stary model. Jest droższy, ale dostaniesz go od ręki

Producenci wyjątkowych samochodów uwielbiają wprowadzać na rynek limitowane edycje swoich modeli. Wykorzystują do tego praktycznie każdą okazję.

Jednym z doskonałych przykładów jest Lamborghini, które co jakiś czas wprowadzało do oferty unikalną wersję Aventadora. Produkcję ograniczano czasami do kilkudziesięciu, a czasami do kilkuset sztuk.

Włosi nie mogli się powstrzymać, aby nie dać swoim klientom możliwości zakupu nowej odmiany na zakończenie produkcji tego modelu. I tak, w lipcu 2021 roku, świat ujrzał auto o nazwie Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae.

To ostatnie Lamborghini bez hybrydy. Aventador Ultimae ma 780 KM i powstanie ich tylko 600

Wyprodukowano łącznie 600 egzemplarzy, z czego 350 to Coupe i 250 to Roadstery. Auta rozeszły się jak ciepłe bułeczki, nawet mimo bardzo wysokiej ceny.

Każdy z klientów był przekonany, że to świetna inwestycja. Teraz, powoli pojawiają się kolejne egzemplarze na rynku wtórnym. Kwoty, które są wpisane w ogłoszeniach, zwalają z nóg.

Jeden z niemieckich sprzedawców wystawił ogłoszenie z bardzo ciekawie skonfigurowanym Aventadorem Ultimae Roadster. Karoseria tego egzemplarza pokryta jest złotym lakierem Verde Gea Lucido.

Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae Roadster
Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae Roadster fot. Hollmann International

Świetnie kontrastują z nim czarne i karbonowe dodatki. Wewnątrz pojawiła się ciemna skóra i alcantara, którą rozświetlono złotymi akcentami. Robi to naprawdę ogromne wrażenie.

Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae Roadster z przebiegiem 95 kilometrów wystawiono na sprzedaż za 749 500 euro netto. W przeliczeniu na złotówki mamy do czynienia z kwotą prawie 3 500 000 złotych netto. Po dorzuceniu podatków bez problemu przekroczymy 4 miliony złotych.

Hybrydowe Lamborghini w akcji na torze. “Nowa skrzynia DCT działa jak błyskawica”

Jest to zatem więcej, niż Lamborghini obecnie życzy sobie za nowy, hybrydowy model Revuelto. Na 1015-konny samochód musiałbyś jednak poczekać najprawdopodobniej aż do 2026 roku.

Tutaj masz do dyspozycji samochód od ręki, a dodatkowo masz pewność, że w przyszłości będzie on zyskiwał na wartości. Na świecie jest tylko 250 egzemplarzy Aventadora Ultimae Roadster i raczej niewiele z nich posiada taką konfigurację kolorystyczną.

Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae Roadster
Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae Roadster fot. Hollmann International

Za napęd odpowiada tu wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Na wszystkie cztery koła trafia moc 780 koni mechanicznych, dzięki którym auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona została elektronicznie do 355 km/h.