Poprawił jedno z najładniejszych Audi. “Jego RS4 B5 przyspiesza lepiej niż nowe RS6 C8” (wideo)

W gamie prawie każdego producenta jesteśmy w stanie znaleźć samochód, który mimo upływu lat nadal wygląda świetnie. W przypadku Audi bezsprzecznie można tak powiedzieć o modelu RS4 B5.v

Wariant ten produkowano jedynie w ostatnich latach panowania A4 B5 na rynku. Od czerwca 2000 roku do września 2001 roku zbudowano tylko 6030 egzemplarzy RS4.

Cisnął nowiutkie Porsche 911, a tu Niemiec w starym Audi kombi wracający z zakupów (wideo)

Pod maską tego rodzinnego kombi montowano silnik 2.7 V6 o mocy 381 koni mechanicznych. Wśród właścicieli Audi RS4 B5 znajdziemy wielu miłośników tuningu, którzy chętnie podnoszą potencjał tej jednostki.

Auto widoczne na załączonym nagraniu wideo daje kierowcy nieco więcej, bo 551 koni mechanicznych. Taki przyrost sprawił, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h nie zajmuje już 4,9 sekundy, a zaledwie 3,5 sekundy.

Kilka zmian stylistycznych, na jakie zdecydował się właściciel, naszym zdaniem świetnie pasują do tego modelu. Obniżone zawieszenie i 20-calowe felgi prezentują się tu genialnie.

Nie zapomniano też o poprawie właściwości jezdnych. Na pokładzie pojawił się zestaw zawieszenia gwintowanego BC Racing, a w nadkolach zamontowano wydajniejszy układ hamulcowy z RS4 B7.

Swoim starym Audi połknął Nissana na obiad. Od 200 do 250 km/h przyspiesza w 3,14 s (wideo)

Czerwony lakier Misano Red to jeden z ciekawszych wyborów jeśli chodzi o ten konkretny model Audi. To auto z pewnością zapewnia właścicielowi mnóstwo frajdy z jazdy i przyciąga uwagę osób, które znają się na motoryzacji.