Polska firma nagrodziła swoich pracowników. “Prezes kupił 460 aut od Audi, w tym Q7 i A6”

Dobry pracodawca powinien wiedzieć, że odpowiednie wynagrodzenie dla swoich pracowników jest jedną z kluczowych kwestii. Jest wtedy zdecydowanie większa szansa, że nasi ludzie dadzą z siebie wszystko i firma odniesie większy sukces.

Istnieją różne metody premiowania i zazwyczaj słyszy się po prostu o dodatkach finansowych do pensji. Od czasu do czasu mogą się też zdarzać „nagrody rzeczowe”.

W ten właśnie sposób postanowił wynagrodzić swoim pracownikom jeden z największych polskich przedsiębiorców. Michał Sołowow, właściciel grupy MS Galleon, podpisał właśnie ogromny kontrakt z marką Audi.

To pierwsza tak duża transakcja w nowym, flotowym modelu agencyjnym. Volkswagen Group Polska ma dostarczyć do MS Galleon aż 460 samochodów marki Audi.

Audi A6 Limousine Sport 50 TFSI e
Audi A6 Limousine Sport 50 TFSI e

Samochody te trafią do pracowników firm wchodzących w skład grupy MS Galleon. Wśród nich znajduje się wiele przedsiębiorstw królujących na europejskich, a nawet światowych rynkach.

Mamy tam chociażby firmę Synthos S.A., czyli jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Na liście znajduje się również drugi co do wielkości producent płytek ceramicznych w Europie – Cersanit S.A.

Oprócz tego, w skład grupy MS Galleon wchodzą marki takie jak: Barlinek, Komfort, GETCAR, Homla, Corab czy North Food. Portfolio jest naprawdę bardzo imponujące.

Kontrakt obejmuje dostarczenie 460 samochodów marki Audi. Na liście znajdują się modele: A3 Sportback, Q3, Q3 Sportback, A4, Q5, A6, a nawet flagowe SUV-y Q7.

Audi Q5 Sportback
Audi Q5 Sportback

Co ciekawe, nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek modelu z napędem elektrycznym. Jak jednak zapewnia Łukasz Zadworny, dyrektor marki Audi, jest to początek długofalowej współpracy z MS Galleon.

Uroczyste podpisanie kontraktu odbyło się 5 lipca 2023 roku. Nie wiemy jednak kiedy niemiecki producent zamierza dostarczyć pierwsze samochody swojemu klientowi.

Nie podano również oczywiście łącznej kwoty wpisanej w kontrakcie. Możemy to jednak chociażby szacunkowo obliczyć, biorąc pod uwagę ceny bazowych egzemplarzy.

Najtańszym modelem w tym zestawieniu jest Audi A3 Sportback. Za wersję z silnikiem 1.0 TFSI o mocy 110 koni mechanicznych musimy zapłacić co najmniej 111 000 złotych.

Audi Q3 i Q3 Sportback startują z pułapu nieco ponad 150 000 złotych. Audi A4 to wydatek co najmniej 160 000 złotych, a Q5 to już kwota przekraczająca 200 000 złotych.

Flota Audi
Flota Audi

Największa limuzyna z listy, czyli Audi A6, startuje w polskim cenniku od kwoty niespełna 230 000 złotych. Za największego SUV-a Audi Q7 zapłacimy co najmniej 325 000 złotych.

Załóżmy, że średnia cena każdego z 460 samochodów wyniesie około 220 000 złotych. Łatwo można obliczyć, że grupa MS Galleon wyda na nowe Audi około 100 000 000 złotych. Jest to oczywiście mocno szacunkowa wartość, ale pokazuje skalę przedsięwzięcia.

Michał Sołowow, właściciel grupy MS Galleon, wskoczył niedawno na pierwsze miejsce listy najbogatszych Polaków. Magazyn Forbes wyliczył jego majątek na 25,85 miliarda złotych.

61-latek pochodzący z Kielc znany jest ze swojej miłości do motoryzacji. Wielokrotnie brał udział w rajdach, gdzie udało mu się uzyskać tytuły wicemistrza Polski (2006, 2010) i wicemistrza Europy (2008, 2009, 2012).