Chcesz dobrych premii? Idź do Mercedesa. Każdy pracownik zobaczy na koncie niezłą sumkę

Wielu producentów motoryzacyjnych pochwaliło się już świetnymi wynikami finansowymi za 2022 rok. W niektórych przypadkach pracownicy zostaną z tego tytułu nagrodzeni.

Jednym z przykładów może być Mercedes-Benz. Całoroczny wynik był na tyle dobry, że osoby zatrudnione w tej firmie wkrótce zobaczą na swoim koncie przelew o tytule „premia”.

Każdy pracownik Ferrari otrzyma nawet 55 000 zł premii. To nagroda za rekordową sprzedaż

Na taką nagrodę może liczyć aż około 93 tysięcy osób. Dodatkowy bonus finansowy zostanie doliczony do wypłaty za miesiąc kwiecień 2023, czyli już niedługo.

W ubiegłym roku pracownicy otrzymali z tego tytułu równe 6 000 euro, czyli nieco ponad 28 000 złotych. Jeśli uważasz, że to dużo, to tym razem udało się wygospodarować jeszcze więcej.

Każdy z 93 000 pracowników dostanie bowiem premię w wysokości 7 300 euro. Według aktualnego kursu tej waluty możemy to przeliczyć na około 34 500 złotych.

Oto Mercedes-Benz CLA (2023) po liftingu. Nowe kolory lakieru, większa moc hybrydy typu plug-in

Szybko wyjmujemy więc kalkulator i liczymy ile Mercedes-Benz wyda łącznie na wszystkie premie. Wynik jest naprawdę imponujący, bo są to ponad 3 miliardy 208 milionów złotych.