Oto Bugatti Chiron Super Sport Golden Era. “Ręczne malowanie trwało 400 godzin” (wideo)

Wszystkie 501 egzemplarzy Bugatti Chirona zostało już sprzedanych, ale nie każda sztuka wyjechała już z linii produkcyjnej. Ostatnio producent postanawia się pochwalić kilkoma najciekawszymi autami. Mamy tu do czynienia z kolejnym przykładem na wysoki poziom personalizacji dzięki programowi Bugatti Sur Mesure. Jedno z takich aut pojawiło się niedawno w Polsce.

Złoto-czarny egzemplarz nazwany Golden Era widoczny na załączonych materiałach to odmiana Super Sport. 8.0 litrowy silnik W16 generuje 1600 koni mechanicznych i pozwala na rozpędzenie się do 440 km/h.

Bugatti Chiron Super Sport Golden Era
Bugatti Chiron Super Sport Golden Era

Karoseria wyróżnia się ręcznie namalowanymi 45 szkicami historycznych modeli Bugatti. Producent podkreśla, że samo wykończenie nadwozia zajęło ponad 400 roboczogodzin.

Podobne rysunki pojawiły się oczywiście również wewnątrz. Na boczkach drzwi możemy zobaczyć między innymi Bugatti EB110, Bugatti Veyrona oraz Bugatti Chirona.

Bugatti Chiron Super Sport Golden Era
Bugatti Chiron Super Sport Golden Era

Produkcja Bugatti Chirona Super Sport ograniczona została do 60 egzemplarzy. Bazową ceną każdego z nich było 3 200 000 euro netto, czyli około 14 500 000 złotych.

Opcja personalizacji w dziale Bugatti Sur Mesure z pewnością znaczne podniosła tę kwotę. Właściciel zyska na tym w przyszłości, gdy jego auto będzie warte znacznie więcej niż pozostałe sztuki.