Chiron wygląda przy nim jak zabawka. “Ten model Bugatti osiąga 500 km/h w 20,1 s” (wideo)

Tylko 40 klientów Bugatti mogło złożyć zamówienie na jeden z najbardziej imponujących modeli tego francuskiego producenta. Mamy tutaj na myśli model Bolide.

Samochód ten nie posiada homologacji drogowej i będzie można nim jeździć jedynie na torach wyścigowych. Kierowca doświadczy tam jednak zapewne niesamowitych wrażeń.

Bugatti wyciągnęło z garażu prawdziwą “rakietę”. Bolide dało czadu na torze w Goodwood (wideo)

Auto ważące 1450 kilogramów napędzane jest 8.0 litrowym silnikiem W16 o mocy 1600 koni mechanicznych. Producent deklarował, że Bugatti Bolide jest teoretycznie w stanie osiągnąć prędkość 500 km/h w nieco ponad 20 sekund.

Każdy z 40 klientów musiał być przygotowany na wydatek co najmniej 4 milionów euro netto. W przeliczeniu na złotówki możemy więc mówić o kwocie rzędu 18 milionów złotych, bez podatków.

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć i posłuchać jak brzmi jeden z prototypowych egzemplarzy. Auto pojawiło się na ulicach Mediolanu, gdzie oczywiście mocno przyciągało spojrzenia wszystkich przechodniów.

Bugatti przetestowało Bolide na pustym lotnisku. 8.0 W16 na przelocie “miażdży czachę” (wideo)

Szkoda, że szanse na spotkanie Bugatti Bolide na ulicy są bliskie zera. Auto wygląda naprawdę spektakularnie, szczególnie gdy mija inne, zwyczajne samochody takie jak Dacia Sandero czy Cupra Formentor.