BMW Serii 5 (2023) G60 w wersji przedłużonej

Chiński rynek samochodów wygląda zazwyczaj dużo inaczej niż u nas. Europejscy producenci wprowadzają tam do oferty modele, których nie uświadczysz w polskim salonie. Jednym z najnowszych przykładów może być BMW Serii 5 z przedłużonym rozstawem osi. Jak wiadomo, Chińczycy uwielbiają tego typu auta i można tam spotkać podobne wersje takich modeli jak Audi A4, Audi A6 czy Mercedes Klasy E.

BMW i5 Long G60
BMW i5 Long G60

BMW Serii 5 Long dostępne będzie w Chinach zarówno w wersji spalinowej jak i elektrycznej. Niestety, producent nie podał konkretnej wartości o jaką przedłużono nadwozie. W przypadku poprzedniej generacji mieliśmy do czynienia z różnicą około 13 centymetrów.

Pasażerowie tylnej kanapy mają zatem jeszcze więcej miejsca i aż się prosiło o zastosowanie pewnej zmiany. Na szczęście, BMW również na to wpadło i pod sufitem można zamontować wielki ekran znany z Serii 7.

BMW i5 Long G60
BMW i5 Long G60

Od teraz, 31,3-calowy wyświetlacz 8K jest dostępny również w Serii 5 Long. Elementem wyróżniającym długą piątkę z zewnątrz jest podświetlane logo „5” na słupku C.

Z pewnością jest to świetna alternatywa dla dużo bardziej kontrowersyjnego z wyglądu BMW Serii 7. Jesteśmy przekonani, że przedłużona Piątka będzie się cieszyła w Chinach sporym zainteresowaniem.