Nowy Volkswagen Tiguan 2024 bez tajemnic. Do sieci wyciekły kolejne zdjęcia SUV-a z Niemiec

Jeden z najbardziej popularnych SUV-ów z gamy Volkswagena już wkrótce pojawi się na rynku w nowej odsłonie. Jesienią 2023 roku nastąpi premiera trzeciej generacji Tiguana.

W sieci pojawiały się już oficjalne zdjęcia zamaskowanych egzemplarzy oraz szpiegowskie wideo z nagrań reklamowych, które przeprowadzano w stolicy Słowenii. Teraz mamy kolejne ilustracje przedstawiające to auto w pełnej krasie.

Są to grafiki pochodzące z urzędu patentowego lub z prezentacji przeznaczonej dla dilerów. Widzimy na nich bazowy egzemplarz Volkswagena Tiguana bez jakiegokolwiek maskowania.

2024 Volkswagen Tiguan
2024 Volkswagen Tiguan fot. mqb-coding.de

Widać tu ewidentnie nawiązania do elektrycznych modeli z rodziny ID. Volkswagen zachował jednak dość stonowaną stylistykę i szczerze mówiąc „czegoś nam tu brakuje”.

Bardzo możliwe, że wariant R-Line z innym kolorem lakieru i na większych felgach będzie się prezentował dużo ciekawiej. Poprzednia generacja Tiguana miała naszym zdaniem nieco więcej „charakteru”.

Nowy SUV naszpikowany jest nowoczesną technologią. Kierowca skorzysta między innymi z matrycowych reflektorów LED, foteli z funkcją masażu czy wentylacji czy adaptacyjnego zawieszenia DCC.

2024 Volkswagen Tiguan
2024 Volkswagen Tiguan

Na ujęciu z wewnątrz możemy zobaczyć nowe pokrętło na tunelu centralnym. Umieszczono na nim mały wyświetlacz i będzie ono służyć do wyboru trybu jazdy.

Volkswagen Tiguan zbudowany jest na platformie MQB Evo. Do oferty trafią jednostki benzynowe TSI, wysokoprężne TDI, miękkie hybrydy eTSI oraz hybryda typu plug-in.

Każdy Tiguan wyposażony będzie w standardzie w automatyczną, dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG. Producent zrezygnował z opcji wyboru manualnej przekładni.

2024 Volkswagen Tiguan
2024 Volkswagen Tiguan fot. mqb-coding.de

Hybryda typu plug-in ma być dostępna w dwóch wariantach mocy: 204 i 272 koni mechanicznych. Akumulator o pojemności 18,5 kWh zapewni bezemisyjny zasięg na poziomie 100-120 kilometrów.

Nowy Tiguan jest o 32 milimetry dłuższy i 5 milimetrów wyższy od poprzednika. Rozstaw osi pozostał bez zmian i wynosi 2681 milimetrów. Samochód zadowoli klientów większym bagażnikiem, który ma pojemność 648 litrów.

Nie uświadczymy już w ofercie 7-osobowej odmiany Tiguan Allspace. W europejskiej ofercie ma go zastąpić przybysz z Chin noszący nazwę Tayron.

Fot. MQB-coding.de