Kupił elektryczne Porsche bo mu się podoba. “W jego kraju jest tylko siedem ładowarek” (wideo)

Rozmawiając o elektromobilności, bardzo często poruszany jest temat dostępnej infrastruktury. Nie da się ukryć, że w Polsce jest ona dużo bardziej uboga niż na przykład w Niemczech.

Są też oczywiście takie miejsca na świecie, gdzie wygląda to dużo gorzej niż u nas. Nie będzie wielkim odkryciem, jeśli wymienimy w tej kwestii chociażby Pakistan.

Na portalu electromaps.com znaleźliśmy informację, że w całym kraju jest zaledwie siedem ładowarek publicznych. Dwie najlepsze oferują moc do 120 kW, a jedna z nich zaledwie 3.7 kW.

Zobaczenie samochodu elektrycznego na drogach tego kraju jest zatem wielkim wyzwaniem. Jak się okazuje, znalazło się kilku śmiałków, którzy zdecydowali się na taki zakup.

Jak widać na załączonym nagraniu, jedno z aut to nie byle co. W kadrze widzimy białe Porsche Taycan, które przemierza pakistańskie ulice, wzbudzając przy tym ogromne zaskoczenie. Widać to chociażby na twarzy kierowcy Corolli.

Nie mamy pewności, jaka jest to wersja, ale bardzo możliwe, że najmocniejsza, czyli Turbo S. Podczas korzystania z procedury startu kierowca ma do dyspozycji 761 koni mechaniczych i może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 2,7 sekundy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez CarClub102 (@carclub_102)