Jeździsz tym popularnym SUV-em? Wiele tysięcy egzemplarzy może się spalić! To nie jest samochód 100% elektryczny

Suzuki Across jest najdroższym i najbardziej prestiżowym modelem marki w historii i jak się również okazuje, nie jest pozbawionym wad. Bliźniak Toyoty RAV-4 ma ogromny problem, który dotyczy aż 6095 egzemplarzy wyposażonych w silnik elektryczny z akumulatorem o pojemności 18 kwh.

Producent wzywa do serwisów ponad 6 tysięcy egzemplarzy modelu Across z napędem hybrydowym typu plug-in wyprodukowanych w latach 2022 i 2023 (modele MY2022 / MY2023).

Suzuki Across - źródło wiadomości, FB: autoblog
Suzuki Across – źródło wiadomości, FB: autoblog

Problem istnieje w przetworniku DC/DC, który mógł zostać uszkodzony w produkcji, co może skutkować awarią urządzenia, zwarciem, a nawet zagrożeniem pożarowym. Naprawa będzie polegała na wymianie wadliwych części i zostanie przeprowadzona bezpłatnie.

Suzuki Across PHEV Elegance
Suzuki Across PHEV Elegance

Polacy uwielbiają Toyotę RAV-4, więc siłą rzeczy Across również ma swoich fanów w naszym kraju. Klientów nie odstrasza nawet cena zakupu wynosząca 279,900 złotych. Dla porównania, Toyota RAV-4 wyposażona w ten sam napęd kosztuje 256,900 złotych, ale jest zdecydowanie gorzej wyposażona.

> To najdroższe i najszybsze auto w historii marki. Suzuki Across 2.5 PHEV E-Four E-CVT (wideo)

Suzuki Across 2.5 Plug-in Hybrid E-Four E-CVT Elegance charakteryzuje się mocą aż 306 koni mechanicznych. Kierowca po naciśnięciu pedału gazu zobaczy pierwszą setkę po równych 6 sekundach. Z drugiej strony, spokojna jazda „o kropelce” umożliwi przejechanie do 95 kilometrów wyłącznie na prądzie.

Warto zaznaczyć, że do tej pory nie odnotowano żadnego poważnego incydentu z udziałem Suzuki Across PHEV. Najprawdopodobniej w wielu przypadkach problem nigdy nie zostałby ujawniony, ale producent woli dmuchać na zimne. Pożary samochodów osobowych są w ostatnich miesiącach bardzo wrażliwymi tematami, ponieważ w Internecie krąży wiele zdjęć oraz filmów aut elektrycznych pochłoniętych ogniem, m.in. w Polsce.