Jedziesz do Chorwacji? Tym autem będziesz tam jeździł za darmo. Promocja przebiła Orlen

Wybierając się na urlop często będziemy starali się szukać oszczędności. Szczególnie w aktualnych czasach, gdy praktycznie każdego z nas dotyka kryzys.

Odpocząć od pracy jednak trzeba i warto przeznaczyć trochę czasu i pieniędzy na wakacje. Istnieje oczywiście mnóstwo miejsc docelowych i sposobów dotarcia do nich.

Kupił elektryczne Porsche bo mu się podoba. “W jego kraju jest tylko siedem ładowarek” (wideo)

Jednym z bardziej popularnych krajów, które są odwiedzane przez Polaków, jest Chorwacja. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców aut marki Tesla, którzy wybierają się w te strony.

Tesla Supercharger Chorwacja cennik 2023
Tesla Supercharger Chorwacja cennik 2023

Na czterech ładowarkach Tesla Supercharger w Chorwacji, zlokalizowanych w miejscowościach: Karlovac, Senj, Zadar i Otocac będziesz w stanie naładować auto za darmo. Obowiązują oczywiście pewne ograniczenia.

Zero złotych zapłacisz tylko wtedy, gdy skorzystasz z ładowarki między godziną 22:00 a 8:00. Od 8:00 do 22:00 każda 1 kWh będzie Cię kosztowała między 0,35 a 0,37 euro, czyli około 1,60 złotych.

Nie ma też niestety „szału” jeśli chodzi o szybkość ładowania. Wybrane stacje zasilą Twoją Teslę z mocą od 90 do 125 kW. No ale, jeśli nie zapłacisz za to ani złotówki, to chyba nie ma co narzekać.

Tesla Supercharger Słowenia Cennik 2023
Tesla Supercharger Słowenia Cennik 2023

Oprócz czterech stacji w Chorwacji, podobna promocja obowiązuje na trzech ładowarkach w Słowenii. Dotyczy to miejscowości: Kozina, Ljubljana, Maribor.

W tych lokalizacjach, korzystając z ładowarek w godzinach od 8:00 do 22:00, zapłacimy 0,32 lub 0,34 euro za 1 kWh. W nocy i nad ranem ładowanie jest darmowe. Możemy tam cieszyć się mocą 125, 130 i 150 kW.

Tesla Model S
Tesla Model S

Właściciele samochodów spalinowych mogą więc pozazdrościć tym, którzy stali się posiadaczami Tesli. Promocja -30 groszy za litr paliwa wydaje się być przy tym śmieszna.