Tak brzmi hybrydowe Corvette. “Wielu pieszych będzie okropnie przestraszonych” (wideo)

W połowie stycznia 2023 roku, wszyscy fani Corvette zamarli. Producent ogłosił wprowadzenie do oferty nowego wariantu tego modelu, tym razem z napędem hybrydowym.

Wersja nosząca nazwę E-Ray jest pierwszą w historii Corvette z takim rodzajem silnika. Posiada ona również napęd na cztery koła, a w pewnych przypadkach może być nawet przednionapędowa.

Oto hybrydowa Corvette C8 E-Ray 2023. “Można ją przełączyć w tryb przednionapędowy” (wideo)

Pod maską tego auta pracuje jednostka V8 o pojemności 6.2 litra. Kierowca ma do dyspozycji łącznie 655 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,6 sekundy.

Taki wariant cieszy się ogromnym zainteresowaniem i tuż po premierze w salonach ustawiały się długie kolejki. Wszyscy zamawiali to auto w ciemno, nawet bez jazdy próbnej.

Kryzys ich nie dotyczy. Długie kolejki w salonach do zamówienia nowej Corvette E-Ray (wideo)

Okazję do takiej przejażdżki miał natomiast bohater załączonego nagrania wideo. Najbardziej zaskakujący jest jednak dźwięk, który możemy usłyszeć podczas jazdy w trybie bezemisyjnym. Niektórzy porównują jego brzmienie do statku kosmicznego. Nie mamy wątpliwości, że wielu pieszych będzie wystraszonych po wysłuchaniu tej „muzyki”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez car (@car)