Nowy Volkswagen Tiguan (2024) zadebiutuje jesienią tego roku. „Wersja PHEV przejedzie 100 km”

Jesienią 2023 roku czeka nas sporo premier ciekawych samochodów. Jednym z aut, które zostanie wtedy odsłonięte, jest nowa generacja Volkswagena Tiguana.

Samochód ten został w prototypowej wersji oddany do dyspozycji kilku dziennikarzom. Mogli oni sprawdzić jak jeździ się zamaskowanymi egzemplarzami nowego SUV-a.

2023 Volkswagen Tiguan
2023 Volkswagen Tiguan

Volkswagen pokazał zdjęcia nowego Tiguana. Jest hybryda plug-in z zasięgiem 100 km (wideo)

Po udostępnieniu oficjalnych zdjęć aut oklejonych „kamuflażem”, graficy komputerowi ruszyli do akcji. Ich zadaniem było zdjęcie folii i odgadnięcie jak auto będzie wyglądało w formie ostatecznej.

Na załączonych zdjęciach możesz zobaczyć jedną z propozycji. Ewidentnie widać, że producent projektując Tiguana stworzył coś w rodzaju „stylistycznego pomostu” między autami spalinowymi a elektrycznymi w swojej gamie.

Z tego co już udało się nam dowiedzieć, nowy Volkswagen będzie oferowany w wersji hybrydowej typu plug-in. Taki napęd ma zapewniać bezemisyjny zasięg nawet do 100 kilometrów.

2023 Volkswagen Tiguan
2023 Volkswagen Tiguan

Wszystkiego dowiemy się oczywiście już za kilka miesięcy, jesienią 2023. Pierwsze samochody trafią jednak do salonów Volkswagena dopiero na początku roku 2024.

Seryjny Tiguan R był dla niego nudny. Wsadził pod maskę najlepszy na rynku silnik Audi