Jechał Teslą Model S Plaid 300 km/h. “Wskaźnik od razu zapalił się na czerwono” (wideo)

Słysząc słowo „Plaid”, u wielu fanów aut marki Tesla pojawia się gęsia skórka. Określenie to oznacza bowiem najszybsze warianty dwóch obecnie oferowanych modeli.

Decydując się na zakup Tesli Model S lub Tesli Model X, możemy zdecydować się na wersję Plaid. Oznacza to, że otrzymamy wtedy naprawdę piekielnie szybki wóz.

Najmocniejsza Tesla na niemieckiej autostradzie. Model S Plaid nie “puchnie” powyżej 200 (wideo)

Kierowca takiego auta ma do dyspozycji moc 1020 koni mechanicznych. W przypadku Tesli Model S, w idealnych warunkach jesteśmy w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w niewiele ponad 2 sekundy.

Jest to też jeden z niewielu elektryków, które potrafią rozpędzić się do ponad 300 km/h. Szczególnie wtedy, gdy dokupisz opcjonalny pakiet Track Pack.

Tesla Model S Plaid Track Pack
Tesla Model S Plaid Track Pack

Autor załączonego nagrania wideo postanowił to sprawdzić na odcinku niemieckiej autostrady, na której nie ma ograniczeń prędkości. Tesla nie miała żadnego problemu z osiągnięciem 300 km/h.

Samochód ostrzegł jedynie kierowcę, że pędzi on już naprawdę szybko. Zmienił po prostu kolor czcionki na prędkościomierzu z białego na czerwony.

Wjechał na Nurburgring Teslą z pakietem Track. “Muszę ich przeprosić. Ależ to jedzie!” (wideo)

Tesla Model S Plaid z pakietem Track Pack potrafi się rozpędzić aż do 328 km/h. A przynajmniej takie są deklaracje producenta. I to wszystko w aucie, którego cena startuje w Polsce od 632 990 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jonah Plank (@jonahplank)