670 KM w starym Lamborghini Murcielago w akcji. “Pali kapcia wszystkimi kołami” (wideo)

Auta marki Lamborghini tworzone były zawsze głównie w jednym celu. Miały wywoływać ogromne emocje, zarówno wyglądem, osiągami czy chociażby brzmieniem jednostki napędowej.

Wsiadając do tego samochodu możesz odnieść wrażenie, że chce ono zrobić Ci krzywdę. Szczególnie te starsze modele są bardzo „nerwowe” i momentami trudno je opanować.

580-konne Lamborghini go przerosło. Tak wcisnął gaz, że Murcielago wylądowało na dachu (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz w akcji Lamborghini Murcielago, które produkowano w latach 2001-2010. Konkretnie jest to limitowana edycja LP670-4 SV.

Zbudowano 350 egzemplarzy wariantu SuperVeloce. Auto wyróżniało się dodatkową aerodynamiką, oraz oczywiście zwiększonym potencjałem wolnossącego silnika V12.

Jednostka o pojemności 6.5 litra generuje moc 670 koni mechanicznych i moment obrotowy 660 niutonometrów. To wszystko trafia na cztery koła, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 3,2 sekundy.

Opuszczając zlot, Pochwalił się, co potrafi jego Lamborghini Murcielago LP670-4 SV (wideo)

Jak widać na załączonym nagraniu wideo, pomimo napędu na wszystkie koła, auto jest w stanie wykonać efektowny „burnout”. Dla wielu miłośników motoryzacji jest to jeden z najlepiej brzmiących samochodów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 40 Collection (@40collection)