To pierwsze Audi RS6 C8 w sedanie na świecie. “Z rodziną rozpędzisz się nim do 360 km/h” (wideo)

Czasami możemy mieć wrażenie, że dany model samochodu byłby jeszcze lepszy, gdyby producent oferował go w jeszcze jednej wersji nadwozia. Rzadko jednak takie prośby klientów są wysłuchiwane.

Niektórzy więc biorą sprawy w swoje ręce i przy odpowiednich zasobach gotówki i wyobraźni, robią to po swojemu. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jeden z doskonałych przykładów.

Bohaterem filmu jest Audi RS6 C8 w wydaniu sedan. To pierwsza na świecie tego typu modyfikacja w tej generacji RS6. RS6 C7 Limousine powstało już w przeszłości kilka.

Egzemplarz ten wyjechał z fabryki jako Audi A6 Limousine z silnikiem 3.0 TFSI. Autor zadał sobie trudu i zamontował mnóstwo elementów z flagowego RS6, które oczywiście sprzedawane jest jedynie w wersji Avant.

Pojawiły się więc poszerzenia nadkoli, zderzaki, nowe wnętrze i komponenty mechaniczne, w tym oczywiście 4.0 litrowy silnik V8. Seryjnie generuje on 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrów.

Właściciel tego auta zdecydował się jednak pójść o krok dalej i od razu zmodyfikował jednostkę napędową. Teraz ma do dyspozycji moc 854 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 1123 niutonometry.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h w przypadku seryjnego RS6 to 3,6 sekundy. Sedan po tuningu robi to w 2,4 sekundy i potrafi rozpędzić się do 360 km/h. Robi wrażenie!