Rolls-Royce zakończył testy Spectre. Sprawdzili nawet wyciszenie, stojąc obok śmigłowca (wideo)

Wprowadzanie zupełnie nowego modelu do oferty jest dla wszystkich producentów czymś bardzo ważnym. Często chwalą się oni każdym progresem i osiągnięciami.

Nie inaczej jest w przypadku marki Rolls-Royce. Już wkrótce do oferty trafi pierwszy w pełni elektryczny model. Nosi on nazwę Spectre i jego debiut odbył się w połowie października 2022 roku.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Oto pierwszy elektryczny Rolls-Royce. Spectre ma 585 KM i zapewnia 520 km zasięgu (wideo)

Brytyjczycy chcą być pewni, że klienci otrzymają gotowy produkt pozbawiony wad. W związku z tym, Rolls-Royce Spectre musiał pokonać dystans 2 500 000 kilometrów. To symulacja aż 400 lat użytkowania auta.

Rolls-Royce pochwalił się, że testy dobiegły końca. Inżynierowie i kierowcy spędzili na tym łącznie ponad 50 000 godzin, aby dopracować projekt w najdrobniejszych szczegółach.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Elektryczny model Spectre testowany był w ekstremalnych warunkach. Samochód musiał się zmierzyć z temperaturami w zakresie od -40 do +50 stopni Celsjusza.

Inżynierowie wyłapali tysiące „niedociągnięć”, które udało się naprawić. Dotyczyło to między innymi komfortu akustycznego, układu kierowniczego, czasu ładowania czy samego zasięgu.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Kierowcy zabrali te auta również w miejsca, w których najczęściej będziemy mogli je zobaczyć. Mowa tutaj chociażby o Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Los Angeles czy Londynie.

Testujący próbowali wczuć się w rolę potencjalnego klienta marki Rolls-Royce i zachowywać się tak jak oni. Sprawdzali, czy codzienne użytkowanie nie sprawia żadnych problemów.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Jednym z testów była próba przeprowadzenia rozmowy w aucie, obok którego stał uruchomiony helikopter. Sprawdzano również siłowniki otwierania drzwi, gdy auto było zaparkowane na stromych wzniesieniach. Każdy szczegół miał znaczenie.

Dopiero teraz, Rolls-Royce jest pewny, że klienci będą zadowoleni z zakupu. Pierwsze egzemplarze elektrycznego Spectre trafią do nich w czwartym kwartale 2023 roku.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Za napęd w Rolls-Royce Spectre odpowiadają dwa silniki elektryczne. Kierowca ma do dyspozycji moc 585 koni mechanicznych i moment obrotowy 900 niutonometrów.

Elektryczny Rolls-Royce przejechał już 2 mln km. Spectre czekają testy w afrykańskiej gorączce

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 4,5 sekundy. Deklarowane średnie zużycie energii elektrycznej to 21,5 kWh/100 kilometrów. Rolls-Royce obiecuje zasięg na jednym ładowaniu na poziomie 520 kilometrów.