Elektryczny Rolls-Royce przejechał już 2 mln km. Spectre czekają testy w afrykańskiej gorączce

Każdy z producentów chce być stuprocentowo pewny, że wprowadza na rynek auto idealne. Zanim więc tak się stanie, przeprowadzanych jest mnóstwo testów.

Od dłuższego już czasu Rolls-Royce sprawdza jak spisuje się pierwszy w pełni elektryczny model Spectre. Samochód ten zadebiutował w październiku 2022 roku, jednak dopiero niedługo pojawi się on na rynku.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Oto pierwszy elektryczny Rolls-Royce. Spectre ma 585 KM i zapewnia 520 km zasięgu (wideo)

Przed kierowcami testowymi pozostała ostatnia próba ekstremalna. Tym razem wybiorą się luksusowymi elektrykami do południowej części Afryki, żeby sprawdzić auta pod kątem zachowania w wysokich temperaturach.

Przewiduje się, że będą one musiały stawić czoła „gorączce” na poziomie nawet 50 stopni Celsjusza. Zmierzą się również z drogami o różnego rodzaju nawierzchni.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Testowy egzemplarz pokonał już niemal 2 miliony kilometrów. Na tym dystansie producentowi udało się już znaleźć kilka rzeczy do poprawy i krok po kroku naprawiano te mankamenty.

Brytyjczycy mówią, że aktualnie przeprowadzono około 80 procent zaplanowanych testów. Pozostanie już tylko sprawdzenie samochodu w codziennym użytkowaniu.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Kierowcy będą musieli więc wczuć się w rolę klientów tej marki i używać Rolls-Royce Spectre tak, jak oni. Auto powinno się więc pojawić w wielkich miastach i kurortach.

Za napęd w Rolls-Royce Spectre odpowiadają silniki elektryczne o łącznej mocy 585 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 900 niutonometrów. Ma to pozwolić na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Rolls-Royce Spectre EV szaleje na śniegu. Ma do pokonania jeszcze prawie 2 miliony km (wideo)

Akumulatory, o nieznanej nam do tej pory pojemności, mają zapewnić zasięg do 520 kilometrów. Średnie zużycie energii ma wynosić 21,5 kWh na 100 kilometrów.