Na lepszego “spota” nie ma co już liczyć. Zobaczył na autostradzie najrzadsze Bugatti

Nawet jeśli dysponujesz potężną gotówką, to i tak nie będziesz już w stanie zamówić nowego Bugatti Chirona. Producent już jakiś czas temu ogłosił, że wyprzedano wszystkie 500 egzemplarzy.

Nieco później okazało się, że znalazł się „dodatkowy” samochód, dla jeszcze jednego klienta. Mowa o Bugatti Chironie Profilee, który miał być kolejnym wariantem dostępnym w sprzedaży.

Jedyna sztuka Bugatti Chirona Profilée trafi na aukcję. Klienci nie pozwolili na produkcję (wideo)

Niestety, klienci tak chętnie kupowali ten model, że producent nie zdążył dokończyć prac nad nową wersją zanim wyprzedało się 500 sztuk auta. Postanowiono jednak wystawić jedyny egzemplarz Profilee na aukcję.

Szczęśliwy nabywca wylicytował błękitne auto za kwotę 46 000 000 złotych. Suma robi wrażenie, ale satysfakcja z posiadania jedynego egzemplarza na świecie musi być ogromna.

Również dużą satysfakcję musiał poczuć autor załączonego nagrania wideo. Uwiecznił on Bugatti Chirona Profilee podczas przejażdżki na autostradzie.

Jakby tego było mało, towarzyszył mu 1 z 10 egzemplarzy Bugatti Centodieci. Ten model jest tylko trochę tańszy, gdyż jego cena zaczynała się od około 37 000 000 złotych netto.

Bugatti Chiron Profilee sprzedany za rekordową kwotę. “Możesz za to kupić całe osiedle” (wideo)

W obu autach pracuje 8.0 litrowy silnik W16. W przypadku Chirona Profilee generuje on 1500 koni mechanicznych, a w Centodieci aż 1600 koni mechanicznych. Tak czy siak, ani tu ani tu na brak osiągów narzekać nie można.