Bugatti Chiron Profilee sprzedany za rekordową kwotę. “Możesz za to kupić całe osiedle” (wideo)

Wszyscy myśleli, że Bugatti wyprzedało już wszystkie egzemplarze modelu Chiron i nikt nie będzie miał już szansy na jego zakup. Nagle producent wyciągnął asa z rękawa w postaci wariantu Profilée.

Samochód ten miał być normalnie wprowadzony do oferty, jednak Bugatti nie zdążyło go dopracować. Zainteresowanie Chironem było tak duże, że zanim zaprezentowano model Profilée, wyprzedały się wszystkie pozostałe warianty.

Bugatti Chiron Profilee
Bugatti Chiron Profilee

Jedyna sztuka Bugatti Chirona Profilée trafi na aukcję. Klienci nie pozwolili na produkcję (wideo)

Postanowiono jednak dać szansę najwierniejszym klientom. Jeden, jedyny egzemplarz Bugatti Chirona Profilee trafił na aukcję. Udało się go zlicytować za rekordową kwotę.

Mamy do czynienia z najdroższym nowym samochodem sprzedanym kiedykolwiek na aukcji. Licytacja przeprowadzona 1 lutego 2023 roku przez RM Sotheby’s cieszyła się ogromną popularnością.

Bugatti Chiron Profilee
Bugatti Chiron Profilee

Zwycięzca kupił Bugatti Chirona Profilée za kwotę 9 792 500 euro. Według aktualnego kursu możemy to przeliczyć na ponad 46 milionów złotych.

Bugatti Chiron Profilée miał być pośrednim modelem pomiędzy Chironem Sport a Chironem Pur Sport. Wyróżnia się on nowym zderzakiem z przodu, odmiennymi felgami i spojlerem w stylu „ducktail”.

Bugatti Chiron Profilee
Bugatti Chiron Profilee

Za napęd nadal odpowiada poczwórnie turbodoładowany silnik W16 o pojemności 8.0 litrów. Generuje on tutaj 1500 koni mechanicznych oraz 1600 niutonometrów momentu obrotowego.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,3 sekundy, a od 0 do 300 km/h – 12,4 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 380 km/h.

Bugatti Chiron Profilee
Bugatti Chiron Profilee

Zgubiłeś kluczyk do Chirona? Nowy kosztuje 60 tys. zł. Nie zgadniesz, ile chcą za silnik (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz posłuchać jak brzmi ten 1500-konny potwór. Jedyny w swoim rodzaju egzemplarz Chirona zabrano do Paryża w celu wykonania sesji zdjęciowej.