BMW XM Label Red oficjalnie. 748 KM czyni go najmocniejszym modelem w historii (wideo)

BMW XM zadebiutowało już pod koniec września 2022 roku. Była to jedna z najgłośniejszych premier tego producenta, która stała się jedną z części świętowania 50-tych urodzin działu BMW M.

Teraz, producent przedstawił nam oficjalnie zapowiadaną już jakiś czas temu specjalną odmianę. Oto BMW XM Label Red, które charakteryzuje się jeszcze lepszymi parametrami.

BMW XM Label Red
BMW XM Label Red

Oto BMW XM (2022). Hybrydowy SUV z Niemiec został wyceniony na 935 tys. zł. Ma 653 KM (wideo)

Pod maską tego modelu pracuje 4.4 litrowy silnik V8, który działa w układzie hybrydowym typu plug-in. Sam silnik elektryczny generuje tutaj aż 197 koni mechanicznych.

Łącznie kierowca otrzymuje do dyspozycji moc 748 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący aż 1000 niutonometrów. To najmocniejsze seryjne BMW jakie powstało do tej pory.

BMW XM Label Red
BMW XM Label Red

Nie jest natomiast najszybsze, gdyż przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,8 sekundy. Prędkość maksymalna standardowo ograniczona jest do 250 km/h, ale klient może kupić pakiet M Drivers, w skład którego wchodzi podniesienie limitu do 290 km/h.

Układ hybrydowy wyposażony jest w baterię o pojemności użytkowej 25,7 kWh. Teoretycznie powinno to pozwolić na przejechanie w trybie bezemisyjnym nawet do 83 kilometrów (WLTP).

BMW XM Label Red
BMW XM Label Red
BMW XM Label Red
BMW XM Label Red

BMW XM Label Red pozwala na jazdę z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego z prędkością do 140 km/h. Na pokładzie mamy ładowarkę o mocy 7,4 kW, przez co uzupełnienie stanu baterii od 0 do 100 procent zajmuje 4 godziny i 15 minut.

BMW sprawdza ile osób będzie chciało kupić XM Label Red. “To będzie najdroższy SUV w ofercie”

Auto będzie dostępne w limitowanej do 500 egzemplarzy odmianie, która wyróżnia się matowym czarnym lakierem z palety BMW Individual. Zamówienia na BMW XM Label Red będą przyjmowane od 28 kwietnia 2023 roku.

BMW XM Label Red
BMW XM Label Red

Oficjalnej ceny BMW XM Label Red w Polsce jeszcze niestety nie znamy. Jesteśmy jednak przekonani, że przekroczy ona milion złotych brutto. Za bazową odmianę BMW XM trzeba bowiem zapłacić aż 935 000 złotych.