BMW sprawdza ile osób będzie chciało kupić XM Label Red. “To będzie najdroższy SUV w ofercie”

W 2022 roku dział BMW M obchodził swoje 50-te urodziny. Z tej okazji, producent przygotował dla swoich fanów naprawdę mnóstwo niespodzianek w postaci nowych modeli.

Jednym z najgłośniej zapowiadanych był oczywiście model o oznaczeniu XM. To pierwszy od BMW M1 model ekskluzywny dla działu M. Nie kupimy go w „zwyczajnej” wersji od BMW.

Oto BMW XM (2022). Hybrydowy SUV z Niemiec został wyceniony na 935 tys. zł. Ma 653 KM (wideo)

Standardowy wariant napędzany jest hybrydowym układem typu plug-in. 4.4 litrowy silnik V8 współpracuje z jednostką elektryczną, dzięki czemu kierowca ma do dyspozycji łącznie moc 653 koni mechanicznych.

W momencie premiery zapowiedziano jednak również coś jeszcze mocniejszego. Jesienią 2023 roku mamy być świadkami limitowanej edycji Label Red.

BMW XM Label Red
BMW XM Label Red

Klienci, którzy zdecydują się na jej zakup, skorzystają z mocy aż 748 koni mechanicznych oraz momentu obrotowego wynoszącego 1000 niutonometrów. Nie znamy jeszcze natomiast danych dotyczących osiągów.

Jeśli chodzi o limitowaną produkcję, najprawdopodobniej auto będzie dostępne tylko przez dany okres czasu. Podobnie jak w przypadku BMW M5 CS czy BMW M3 CS.

Na niemieckiej stronie producenta pojawił się już formularz, w którym potencjalni klienci mogą zaznaczyć swoje zainteresowanie tym modelem. Bardzo możliwe, że już wkrótce podobna opcja znajdzie się na polskim portalu BMW.

Chcieli “poprawić” wygląd BMW XM. Pomalowali je lakierem Sao Paulo Yellow z BMW M4 (wideo)

Ceny BMW XM w wydaniu Label Red również jeszcze niestety nie znamy. Możemy się jednak spodziewać, że przekroczy ona próg miliona złotych. Kwota, jaką należy zapłacić za bazowe BMW XM to bowiem minimum 935 000 złotych.