Terenowe Porsche 911 oficjalnie zapowiedziane. Wiemy już jak się nazywa i kiedy zadebiutuje

Po wielu zdjęciach szpiegowskich i plotkach przekazywanych w sieci, Porsche oficjalnie zapowiedział nową wersję 911’stki. Wiemy już, kiedy zadebiutuje uterenowiony wariant najpopularniejszego modelu.

Wiemy już też, jak będzie się nazywało. Do tej pory w sieci pojawiały się dwie propozycje: 911 Safari i 911 Dakar. Ostatecznie padło jednak na tę drugą propozycję.

Porsche 911 Dakar
Porsche 911 Dakar

Nowy wariant Porsche 911 w obstawie czarnych SUV-ów. Zimowe testy przed premierą (wideo)

Tak więc Porsche 911 Dakar zostanie oficjalnie zaprezentowane całemu światu już 16 listopada. Odbędzie się to podczas targów Los Angeles Auto Show.

Producent zapewnia, że kierowcy testowi pokonali pół miliona kilometrów aby dopracować pracę zawieszenia nowego wariantu 911. Według naszych informacji, będzie to pneumatyka z opcją regulowania prześwitu.

Porsche 911 Dakar
Porsche 911 Dakar

Oprócz daty premiery Porsche uraczyło nas również kilkoma zdjęciami z testów. Porsche 911 Dakar z pewnością da kierowcom mnóstwo frajdy z jazdy oraz możliwość zabrania swojej ulubionej 911’stki tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe.

Kryzys nie dotyczy Lamborghini. W 2022 kupiono już 7430 aut. Nadchodzi ostatni model spalinowy

Nadciąga nowa moda na uterenowione auta sportowe. Niebawem swoją premierę będzie miało również Lamborghini Huracan Sterrato. Kto będzie następny w kolejce? Mamy nadzieję, że przekonamy się już niebawem.