Przejechał się Supervanem Forda o mocy 2000 KM. “To jest marzenie każdego kuriera” (wideo)

Jakiś czas temu Ford zaprezentował koncepcyjny model, który wzbudził ogromne zainteresowanie fanów. Nie był to jednak ani nowy wariant Mustanga, ani kolejna generacja supersamochodu GT.

Wszyscy byli w szoku gdy zobaczyli wyścigowego vana. Zaskoczenie było jeszcze większe, gdy Ford opowiedział nieco o napędzie tego efektownie wyglądającego auta.

Transport pieczywa nigdy nie był taki szybki. Ten Ford Transit ma 2000 KM i robi setkę w 2 sekundy

Mamy tam do czynienia z czterema silnikami elektrycznymi, po jednym na każde koło. Łącznie potrafią one wygenerować aż 2000 koni mechanicznych, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2 sekundy.

Niedawno kilku dziennikarzy miało okazję przejechać się tym autem na prawym fotelu. Podczas rundki zaprezentowanej na załączonym nagraniu wideo niestety pogoda nie sprzyjała, więc moc silników została ograniczona.

Kierowca wyścigowy korzystał więc „jedynie” z około 1000 koni mechanicznych, co i tak pozwoliło na zapewnienie świetnych wrażeń. Hydrauliczny hamulec ręczny przydał się również do inicjacji efektownych poślizgów.

Elektryczny Ford Transit i jego 2000 KM w akcji. “Wygląda jak w przyspieszonym tempie” (wideo)

Szanse na wprowadzenie tego modelu do oferty są oczywiście bliskie zeru. Ford chciał natomiast zaprezentować swoje możliwości, oraz to, że elektromobilność nie musi być nudna.