Transport pieczywa nigdy nie był taki szybki. Ten Ford Transit ma 2000 KM i robi setkę w 2 sekundy

Goodwood Festival Of Speed zawsze wprowadza do świata motoryzacji kilka niespodzianek. Jedną z najciekawszych, jakie do tej pory mogliśmy zobaczyć, jest koncepcyjny Ford.

Ford Pro Electric SuperVan, bo tak brzmi jego pełna nazwa, nawiązuje do wyścigowych Transitów sprzed lat. Być może kojarzysz podobne konstrukcje budowane na bazie poprzednich generacji tego dostawczaka.

Ford E-Transit Supervan
Ford E-Transit Supervan

Elektryczny dostawczak przejedzie do 380 km. Ford E-Transit Custom (2023) oficjalnie (wideo)

Mamy tu do czynienia oczywiście z elektrycznym napędem. Cztery silniki generują łącznie 2000 koni mechanicznych, dzięki czemu sprint do 100 km/h zajmuje mniej niż 2 sekundy.

Stylistycznie mamy tu do czynienia z bardzo zaawansowaną aerodynamiką. Projektanci aut elektrycznych już nas przyzwyczaili do tego, że jest to bardzo istotne.

Wrażenie robi „płetwa” zamiast przestrzeni bagażowej. Jazda takim wyczynowym modelem po torze wyścigowym musi być naprawdę emocjonująca i wymagająca.

Ford E-Transit Supervan
Ford E-Transit Supervan

Wsiadł do starego Forda Transita i “odbiła mu palma”. Myślał, że jedzie BMW M3 (wideo)

Kierowca w swojej „wybebeszonej” kabinie ma do dyspozycji jedynie kierownicę z alcantary i wielki ekran, który znamy już między innymi z Mustanga Mach-E. Najprawdopodobniej pojawi się on w nowym E-Transicie, którego poznamy we wrześniu.