Przyłapał Pagani Utopia podczas tankowania. “Między autami wygląda jak kosmita” (wideo)

Jeszcze do niedawna fani motoryzacji znali tylko dwa modele włoskiej marki Pagani. Nazw Zonda i Huayra nie trzeba chyba nikomu przedstawiać i każdy wie jak one wyglądają.

Po 10 latach od premiery następcy Zondy przyszła pora na trzeci hypercar z San Cesario. Kilka tygodni temu zadebiutowało bowiem Pagani Utopia.

Pagani Utopia (2022) oficjalnie. Następca modelu Huayra ma 863 KM i 7-biegowy manual (wideo)

Nie wszyscy miłośnicy marki byli zachwyceni ze stylistyki nowego auta. Wielu uznaje ją za zbyt „spokojne” i nieco „nudne” auto. Z pewnością jednak każdy z kierowców doceni właściwości jezdne, co jest chyba najważniejsze.

Pagani Utopia
Pagani Utopia przód

Za napęd odpowiada tam podwójnie turbodoładowany silnik V12 o pojemności 6.0 litrów. Produkuje on moc 863 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący aż 1100 niutonometrów.

Każdy z 99 klientów będzie mógł zdecydować czy woli egzemplarz ze skrzynią automatyczną czy manualną. Oba warianty przekładni mają po 7 biegów.

Autorowi załączonego nagrania wideo udało się spotkać jeden z zamaskowanych egzemplarzy Pagani Utopia. Kierowca testowy nie omieszkał zaprezentować dźwięku jednostki napędowej, który momentami przyprawia o ciarki.

Pagani Utopia
Pagani Utopia tył otwarte drzwi

Oni już mogli skonfigurować swoje nowe Pagani. W tej specyfikacji wygląda o niebo lepiej (wideo)

Koszt zakupu Pagani Utopia zaczyna się od około 14 000 000 złotych netto. W przyszłości możemy się spodziewać jeszcze mocniejszych wariantów tego modelu, jak również wersji Roadster.