Mercedes testuje 680-konne CLE Coupe. Auto korzysta z napędu C 63 S E Performance (wideo)

Od pewnego czasu po sieci krążą informacje na temat zmian w gamie modelowej Mercedesa. Wiemy już, że dwa auta z nadwoziem coupe zostaną zastąpione jednym.

W ofercie już nigdy nie pojawi się Mercedes-Benz Klasy C Coupe oraz Mercedes-Benz Klasy E Coupe. Zamiast nich wprowadzony zostanie jeden, pośredni model o oznaczeniu CLE Coupe. Tak samo sprawa ma wyglądać w przypadku wersji Cabriolet.

Mercedes-Benz upraszcza swoją ofertę. Wkrótce zastąpi dwa samochody jednym modelem (wideo)

Do tej pory, Klasa E Coupe nie była sprzedawana w topowej odmianie od AMG w wydaniu 63/63 S. Teraz, w okolicy toru Nurburgring przyłapano zamaskowane CLE właśnie w takiej odmianie.

Na 99 procent będzie to Mercedes-AMG CLE 63 S E Performance Coupe 4MATIC+. Oznacza to, że pod maską pracuje 4-cylindrowy motor o pojemności 2.0 litrów, który wspomagany jest przez elektrykę.

Łącznie kierowca powinien dostać zatem do dyspozycji 680 koni mechanicznych oraz 1020 niutonometrów momentu obrotowego. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h przewiduje się na poziomie 3,3 sekundy.

Mercedes-AMG C 63 S E Performance 4MATIC+ oficjalnie. Śmiejesz się z 2.0, ale to potwór (wideo)

Nowy Mercedes-Benz CLE powinien zadebiutować jeszcze przed końcem 2022 roku. Nie wiemy jednak, czy od razu zaprezentowana zostanie odmiana AMG.