Volkswagen Golf R z pakietem Oettinger. Idąc “na całość” musisz wydać 40 tys. zł

Po pewnym czasie posiadania jednego samochodu może się on nam w końcu trochę znudzić. Warto więc wtedy nieco go odmienić, na przykład wykonując pewne modyfikacje. Właściciele Volkswagena Golfa R ósmej generacji mają teraz do dyspozycji nowy pakiet do swojego auta. Zaprezentowała go znana w środowisku tuningowym firma Oettinger.

Zestaw składa się z dokładek zderzaków, nakładek na progi boczne, lotek na przedni zderzak oraz spojlera na klapie bagażnika. Ten ostatni dostępny jest w dwóch wariantach.

Volkswagen Golf R 8 Oettinger
Volkswagen Golf R 8 Oettinger

Do kompletu warto dorzucić jeszcze kute felgi w rozmiarze 19 cali. Każda z nich waży zaledwie 8 kilogramów, ale kosztuje około 4500 zł za sztukę.

Cały pakiet (bez kół) to wydatek rzędu 13 500 złotych. Jeśli zdecydujesz się na wersję pomalowaną czarnym błyszczącym lakierem, wtedy musisz dopłacić kolejne 5 000 złotych.

Tanio zatem nie jest, ale z pewnością wyróżnisz swojego Golfa R od pozostałych. Oettinger nie oferuje żadnych modyfikacji mechanicznych, więc pod maską nadal pracuje 320 koni mechanicznych.

Volkswagen Golf R 8 Oettinger
Volkswagen Golf R 8 Oettinger

Są one generowane przez 2.0 litrowy silnik benzynowy. Przekazuje on swoją moc na wszystkie cztery koła, dzięki czemu czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 4,7 sekundy.