Manifesto to niespodziewany koncept od Dacii. Reflektor LED użyjesz jak latarki

Dacia kojarzy się nam głównie z tanimi autami o sporej praktyczności. Chyba nikt się zatem nie spodziewał, że zaprezentuje nam ona właśnie takie auto koncepcyjne. Oto Dacia Manifesto Concept, elektryczny pojazd terenowy, który miałby zapewnić mnóstwo frajdy z jazdy. Niestety, nie zrobi tego, gdyż nie trafi ostatecznie do produkcji.

Dacia Manifesto Concept
Dacia Manifesto Concept

Dacia chciała w efektowny sposób zaprezentować jedynie kilka rozwiązań, które w przyszłości trafią do innych modeli. Trzeba przyznać, że nawet im to wyszło.

Elementem, który widać od razu, są ogromne opony, których się nie pompuje. Są odporne na przebicia i mają wytrwać tak długo, jak cały samochód.

Dacia Manifesto Concept
Dacia Manifesto Concept

Oprócz podświetlanego grilla i logo z tyłu, jest też inne bardzo ciekawe rozwiązanie dotyczące oświetlenia. Przedni reflektor LED jest demontowanlny i można go używać jako latarki.

Widzimy tu też system „YouClip”, który ma pozwolić na łatwe montowanie różnego rodzaju akcesoriów. Takie rozwiązanie pojawi się wkrótce w seryjnych autach Dacii.

Dacia Manifesto Concept
Dacia Manifesto Concept

Jedną z baterii można od auta odczepić i zabrać ze sobą w inne miejsce. Tam będzie ona służyła jako źródło prądu z normalnym gniazdkiem i złączem USB.