Land Rover Defender w starciu z 4-krotnie tańszą Dacią Duster. “Mogą być z siebie dumni” (wideo)

Mając ochotę na nowy samochód, który świetnie będzie sobie radził w terenie, masz do wyboru dość sporo propozycji. Dwa auta przedstawiane na załączonym nagraniu wideo stoją na przeciwnych biegunach pod względem ceny.

Postanowiono zestawić ze sobą Dacię Duster oraz Land Rovera Defendera. Oba samochody miały do wykonania dokładnie te same zadania. To auto, któremu poszło lepiej, otrzymywało większą liczbę punktów.

Właściciel tego Defendera ma gdzieś offroad. Z nowym wydechem robi terror na mieście (wideo)

Na linii startu do pojedynku stanęła Dacia Duster z silnikiem diesla o pojemności 1.5 litra. Generuje on 116 koni mechanicznych i 260 niutonometrów momentu obrotowego.

Jego przeciwnikiem jest Land Rover Defender 110 D300 z 3.0 litrową wysokoprężną jednostką napędową. Kierowca otrzymuje do dyspozycji 300 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 650 niutonometrów.

W polskim salonie za podstawowy egzemplarz Dustera w takiej konfuguracji napędowej musisz zapłacić co najmniej 99 300 zł. Brytyjski konkurent jest wyceniony na ponad 4-krotnie większą kwotę.

Ferrari SF90 Stradale wylądowało w rowie po zderzeniu ze 100-krotnie tańszą Dacią Duster

Nie jest to natomiast odzwierciedlone w możliwościach terenowych. Dzielna Dacia również świetnie sobie poradziła i zdobyła tylko o 1 punkt mniej od swojego rywala.