BMW M5 CS G-Power G5M Hurricane RR. G-Power wycisnął z M5 CS 900 KM i 1050 Nm

Przez wielu fanów marki BMW, którzy mieli okazję przejechać się tym autem, model M5 CS jest uznawany za najlepszego M-Powera w historii. I raczej trudno się z tym nie zgodzić. Są też jednak tak wybredni klienci, dla których seryjny egzemplarz to za mało. Po pewnym czasie moc 635 koni mechanicznych najwidoczniej może się znudzić.

Właśnie dla takich osób działa firma G-Power, która potrafi zaspokoić ich pragnienia. Jakiś czas temu zaprezentowano pakiet G5M Hurricane RS, który między innymi podnosi moc silnika do 840 koni mechanicznych.

BMW M5 CS G-Power G5M Hurricane RR
BMW M5 CS G-Power G5M Hurricane RR

Mało? Najprawdopodobniej zdarzyły się takie sugestie od klientów, gdyż właśnie jesteśmy świadkami premiery czegoś jeszcze mocniejszego. Oto BMW M5 CS G-Power G5M Hurricane RR.

Z zewnątrz auto wyróżnia się przede wszystkim karbonowym spojlerem na klapie, maską z dużymi wlotami oraz nowymi felgami. Jednak to, co najważniejsze, kryje się pod pokrywą.

BMW M5 CS G-Power G5M Hurricane RR
BMW M5 CS G-Power G5M Hurricane RR

4.4 litrowy silnik V8 generuje teraz równiutkie 900 koni mechanicznych oraz 1050 niutonometrów momentu obrotowego. Nie wiemy jak poprawił się czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h, ale prędkość maksymalna wynosi teraz 333 km/h.

Właśnie tak zmodyfikowany egzemplarz został przez G-Power wystawiony na sprzedaż. Tuner życzy sobie za niego 269 000 euro, czyli według obecnego kursu około 1 267 000 złotych.