Ma Koenigsegga, który robi 0-300 km/h w 10,9 s. Wsiadł do Tesli i uznał: “Muszę ją kupić” (wideo)

Mogłoby się wydawać, że skoro ktoś posiada kolekcję naprawdę szybkich samochodów, to już mało co jest go w stanie zaskoczyć. Oczywiście, pod względem motoryzacyjnym.

Bohater załączonego nagrania wideo posiada w swoim garażu między innymi Koenigsegga Regera. Szwedzki hypercar, który ma bardzo innowacyjną skrzynię biegów z jednym przełożeniem.

Pokazał spotterom co ma pod maską. Efektowne show w wykonaniu Koenigsegga Regera (wideo)

Za napęd odpowiada tam 5.0 litrowy silnik V8 współpracujący z jednostką elektryczną. Kierowca ma do dyspozycji 1509 koni mechanicznych i 2000 niutonometrów momentu obrotowego.

Takie parametry pozwalają na przyspieszenie od 0 do 300 km/h w 10,9 sekundy. Prędkość maksymalna została tutaj ograniczona elektronicznie do 404 km/h.

Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera

Można się więc spodziewać, że na właścicielu 1 z 84 wyprodukowanych egzemplarzy inne samochody nie zrobią wrażenia. Autor załączonego nagrania wideo postanowił zabrać go jednak na przejażdżkę… Teslą.

To Model S w wersji Plaid, czyli najszybszym wariancie dostępnym na rynku. Silniki elektryczne generują łącznie 1020 koni mechanicznych i potrafią rozpędzić auto do 100 km/h w około 2 sekundy.

Ma pod manetką 200 KM, więc spróbował swoich sił z Teslą Model S Plaid. “O cholera!” (wideo)

Właściciel Koenigsegga był w szoku gdy pierwszy raz poczuł przyspieszenie Tesli. Uznał, że musi poszerzyć swoją kolekcję o takie auto.