Oto szwedzki konkurent Porsche Taycana i Audi e-tron GT. Polestara 5 kupisz wkrótce w Polsce

Marka Polestar powinna być Ci już znana, szczególnie jeśli interesujesz się samochodami szwedzkiego producenta Volvo. Jeszcze do niedawna takim logo oznaczano najmocniejsze warianty niektórych modeli.

Teraz Polestar jest osobnym producentem, który zajmuje się sprzedażą aut wyłącznie elektrycznych. Na naszym rynku niestety nie ma jeszcze oficjalnego przedstawicielstwa.

Polestar 5
Polestar 5 fot. Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej

Polestar chce odebrać klientów Audi i Porsche. Tak wygląda konkurent e-trona i Taycana (wideo)

Od jakiegoś czasu znamy już wygląd pierwszej limuzyny Polestara w wydaniu koncepcyjnym. Teraz do sieci wyciekły rysunki patentowe wersji produkcyjnej.

Model oznaczony cyfrą '5′ zadebiutuje najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Ma on być konkurentem dla samochodów takich jak Porsche Taycan czy Audi e-tron GT. Powinniśmy się spodziewać mocy około 500 koni mechanicznych.

Przedstawione grafiki wyciekły do sieci z Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Obecność normalnych klamek i lusterek świadczy o tym, że mamy do czynienia z ostateczną wersją samochodu.

Polestar 5
Polestar 5 fot. Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej

Polestar O2 Concept. Ma na wyposażeniu drona, który będzie nagrywał Twoje przejażdżki (wideo)

Dotarliśmy również do świetnych wieści. Najprawdopodobniej już w najbliższych miesiącach marka Polestar oficjalnie pojawi się w Polsce. Liczba tych elektrycznych aut powinna się zatem zwiększyć na naszych drogach.