Polestar O2 Concept. Ma na wyposażeniu drona, który będzie nagrywał Twoje przejażdżki (wideo)

Polestar zaskoczył wszystkich zupełnie nowym autem koncepcyjnym. O2 Concept jest stylowym, 2-drzwiowym coupe-cabrioletem z układem foteli 2+2. Za napęd oczywiście odpowiadają silniki elektryczne, ale jako że jest to tylko koncept, nie poznaliśmy żadnych parametrów ani osiągów. Polestar póki co nie przedstawił nam żadnych planów dotyczących seryjnej produkcji tego auta.

Polestar O2 Concept
Polestar O2 Concept

Stylistyka jest bardzo efektowna, ale skądś już ją znamy. Bardzo podobne linie zaprezentowano na modelu Percept, który ma się pojawić na rynku w 2024 roku. Jego głównym rywalem będzie Porsche Taycan.

O2 Concept posiada szklany dach, który za naciśnięciem przycisku schowa się za tylnymi fotelami. W tej samej części samochodu ukryto również drona, będącego seryjnym wyposażeniem auta.

Polestar O2 Concept
Polestar O2 Concept

Dzięki niemu nagrasz swoje przejażdżki po malowniczych krętych drogach. Dron będzie w stanie podążać za samochodem do prędkości nawet 90 km/h.

Mamy nadzieję, że Polestar wkrótce ogłosi przewidywaną datę wprowadzenia produkcyjnej wersji O2 Concept do oferty. Wszystko wskazuje na to, że takie szwedzkie coupe odniosłoby spory sukces.