Na to Pagani już się spóźniłeś, choć go jeszcze nie ma. 750-konne C10 klienci “wzięli w ciemno”

Marka Pagani znana jest wszystkim fanom motoryzacji na całym świecie. Mała włoska manufaktura nie ma bardzo szerokiej oferty, ale na widok ich samochodów wszystkim miękną kolana.

Obecnie zamożni klienci mają do wyboru tylko jeden model. Huayra jest natomiast dostępna w kilku wariantach, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

To oficjalnie pierwsze polskie Pagani. Huayra Roadster opuściła salon w Katowicach (wideo)

Huayra napędzana 6.0 litrowym silnikiem V12 biturbo jest z nami na rynku od 2012 roku. W standardowym wydaniu na tylną oś trafia 720 koni mechanicznych, ale są też modele, gdzie moc rośnie nawet do 850 koni mechanicznych.

Całkiem niedawno Grupa Pietrzak otworzyła oficjalne przedstawicielstwo tej marki w Polsce. Pochwalono się również pierwszym sprzedanym na naszym rynku egzemplarzem.

Pagani Huayra Roadster
Pagani Huayra Roadster fot. LaSquadra

Klienci mogą już powoli rozbijać świnkę skarbonkę, gdyż właśnie zapowiedziano datę premiery nowego modelu Pagani. Oznaczony symbolem C10 samochód zadebiutuje 12 września 2022 roku.

Grafiki przedstawiajace jej sylwetkę mogły Ci się już przewinąć gdzieś w sieci. Za napęd najprawdopodobniej będzie odpowiadała odświeżona i nieco mocniejsza wersja silnika z Huayry.

Mamy pierwsze zdjęcie nowego Pagani C10. Ktoś już wpłacił ponad 1 300 000 złotych zaliczki

Pagani planuje sprzedać między 280 a 300 egzemplarzy C10. Podobno każdy z nich znalazł już swojego właściciela. W sieci pojawiły się nawet zdjęcia dokumentów świadczących o wpłaceniu zaliczki w wysokości 300 000 euro.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Actu Auto (@actu.auto.fr)