To oficjalnie pierwsze polskie Pagani. Huayra Roadster opuściła salon w Katowicach (wideo)

Pod koniec 2021 roku Grupa Pietrzak poinformowała Polaków o bardzo ciekawym przedsięwzięciu. Zakomunikowano otwarcie w naszym kraju oficjalnego przedstawicielstwa marki Pagani.

Osoby odpowiedzialne za zajmowanie się nad Wisłą markami takimi jak Ferrari, Maserati czy Koenigsegg postanowiły otworzyć w Warszawie showroom tego wyjątkowego włoskiego producenta.

Pagani Huayra Roadster
Pagani Huayra Roadster fot. LaSquadra

Jak się okazuje, nie trzeba było długo czekać na pierwszych klientów. Właśnie nas poinformowano, że 10 maja oficjalnie sprzedano pierwszy egzemplarz Pagani w Polsce.

Tak powstaje silnik Pagani. Współpraca z AMG trwa ponad 20 lat

To model Huayra Roadster, którego możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Właściciel zdecydował się na stonowaną konfigurację w odcieniach czerni. Doskonale to rozumiemy, nie każdy przecież lubi się wyróżniać.

Pagani Huayra Roadster
Pagani Huayra Roadster fot. LaSquadra

Kwota zakupu oraz oczywiście tożsamość klienta zostały zachowane w tajemnicy. Jeśli jednak interesuje Cie nabycie nowego Pagani musisz się liczyć z wydatkiem ładnych kilku milionów złotych.

Według informacji znalezionych w sieci, model Huayra Roadster bazowo kosztuje 10 500 000 złotych. Za napęd tego auta odpowiada 6.0 litrowy silnik V12, który generuje 764 konie mechaniczne oraz 1000 niutonometrów momentu obrotowego.

Pagani Huayra Roadster
Pagani Huayra Roadster fot. LaSquadra

Przekazywane są one na tylną oś poprzez 7-stopniową skrzynię sekwencyjną. Zapewnia to przyspieszenie do 100 km/h w około 3 sekundy i prędkość maksymalną przekraczającą 350 km/h.

Producent planuje sprzedać tylko 100 egzemplarzy tego modelu. W przeszłości pojawiło się już co najmniej jedno takie auto w naszym kraju, ale teraz jest to pierwszy oficjalnie zakupiony egzemplarz poprzez polskie przedstawicielstwo.