Mercedes-Benz EQG z bateriami nowej generacji. Zapewnią zasięg większy nawet do 40 procent

Nawet takie legendarne samochody jak Mercedes-Benz Klasy G wkrótce doczekają się swoich elektrycznych odpowiedników. Koncepcyjny model EQG został nam już zaprezentowany we wrześniu 2021 roku. Teraz producent zapowiedział, że model ten ma być oferowany z kilkoma rodzajami baterii. Jedną z opcji będzie zupełnie nowy typ akumulatorów, przygotowany przez firmę Sila.

Mercedes-Benz EQG koncept
Mercedes-Benz EQG koncept

Wykorzystują one technologię anody krzemowej, która pozwoli na magazynowanie większej energii w mniejszej objętości. Takie baterie będą się charakteryzowały większą gęstością ogniw niż te znane nam dzisiaj.

Dzięki temu zasięg samochodu będzie o 20-40 procent lepszy, bez fizycznego zwiększania rozmiarów akumulatorów. Technologia ta ma się pojawić w ofercie w okolicach 2025 roku.

Mercedes-Benz EQG zadebiutuje nieco wcześniej. Jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie wyglądała wersja produkcyjna. Koncepcyjny model nie odbiega zbyt mocno od obecnie produkowanej G-Klasy, i to chyba dobry znak.

2023 Mercedes-Benz EQG Concept
2023 Mercedes-Benz EQG Concept

Jeśli chodzi o parametry elektrycznej Gelendy, w sieci krążą plotki o dwóch silnikach elektrycznych o łącznej mocy około 500 koni mechanicznych. Akumulatory o pojemności 108 kWh miałyby zapewnić do 500 kilometrów zasięgu.

Źródło: Mercedes