Samochód, który na rynku jest już od 42 lat, stanie się elektryczny. Oto Mercedes-Benz EQG

Targi w Monachium przynoszą nam sporo nowości. Kolejną z nich jest auto, o którym sam producent mówi, że nie spodziewał się jego stworzenia.

Mowa oczywiście o elektrycznej odmianie legendarnego Mercedesa Klasy G. Auta, które produkowane jest w niemalże niezmiennej formie od roku 1979.

2023 Mercedes-Benz EQG Concept
2023 Mercedes-Benz EQG Concept

500 kilometrów zasięgu w elektrycznej Klasie G. Czy masa Mercedesa EQG przekroczy 3000 kg?

Póki co, jest to tylko zapowiedź stylistyki, jakiej możemy się spodziewać w wersji produkcyjnej, która pojawi się na rynku w niedalekiej przyszłości. Na szczęście, zmian nie ma wielu i dotyczą one głównie oświetlenia.

Mercedes nie pochwalił się żadnymi konkretami dotyczącymi napędu. Według wcześniejszych plotek, baterie o pojemności 108 kWh mają pozwolić na około 500 kilometrów zasięgu, a dwa silniki elektryczne będą oferowały 500 koni mechanicznych.

2023 Mercedes-Benz EQG Concept
2023 Mercedes-Benz EQG Concept

Mercedes-Benz EQG Concept wyposażono w 22-calowe felgi, na które zamontowano drogowe opony. Z pewnością nie zapewnią one ogromnych właściwości terenowych, ale oczywiście to tylko koncept. Tutaj miało to po prostu efektownie wyglądać.

Pierwszy elektryczny samochód od AMG. Ma 761 KM, ale tylko jeśli spełnisz 2 warunki (wideo)

Mercedes zapowiada, że w ostatnich fazach testów zabierze EQG na niemiecką górę Schöckl w okolicy Graz, gdzie auto zostanie sprawdzone w najtrudniejszych warunkach.